Достарыңмен ойыншықтарыңды бөлісіп ойнаңдар
Мақсаты:
1. Балалардың сүйікті ойыншықтары арқылы оларды бауырмалдыққа, мейрімділікке, қамқор болуға дағдыландыру.
2. Ойыншықтары туралы білуге үйрету, баланың сөздік қорын, тіл байлығын жетілдіре түсу.
3. Балаларды ұқыптылыққа, тазалыққа тәрбиелеу.
Көрнекілік:
Әртүрлі ойыншықтар: Қуыршақ, доп, машина және аңдар.
Сабақтың барысы:
I - Ұйымдастыру
II – Мұғалімнің кіріспе сөзі
III – Жұмбақ шешу
1. Аяғы бар жүрмейді
Аузы бар күлмейді
Айнымайды бөпемнен
Тек сөйлеуді білмейді. (қуыршақ)
2. Суға салсаң батпайды,
Түскен жерде жатпайды (доп)
IV. Сұрақ – жауап
• Сүйікті ойыншықтарың бар ма?
• Қандай ойыншықтарың бар?
V. Қазір әркім өзінің сүйікті ойыншықтары туралы айтып береді.
VI. Ойыншықтар:
1. Іші толған бөлменің,
Ойыншығым мол менің
Босқа тізіп қоймайық,
Келе ғой, достар ойнайық.
2. Мына тұрған арғымақ,
Мінем оған қарғып – ақ.
Тістемейді, теппейді
Бос қойсаң да кетпейді.
3. Мына тұрған тайлағым,
Келмейді оны байлағым.
4. Мына тұрған сиырым,
Томпайтып тұр бүйірін.
5. Мына тұрған қояным,
Алдына жем қоямын.
Құлағы оның ұзын – ақ,
Өзі бірақ қорқақ.
6. Мына тұрған машинам,
Зымырайды тоқтамай,
Алдына тұраң машинамның,
Қағып кетем байқамай.
Ән Ойыншықтар
1. Добым, добым домалақ,
Шаршамайсың домалап.
Үстел үстін бүлдірдің
Тәрелкені сындырдың.
2. Добым, менің добым
Өзің неткен добым
Зымырайсың қутыңдайсың,
Бірақ менен құтылмайсың.
3. Лақтырғанда добымыз,
Биікке ұшып кетеді.
Тату болсақ өзіміз,
Бәрімізге жетеді.
Қуыршақ
1. Әй, қуыршақ, қуыршақ,
Жуынбайды жуынсақ.
Беті қолдың батпағын
Елең қылмай жатқаның
- Қашан адам боласың?
Қуыршақ әні
1. Көп жүрдік далада,
Ойнамай болама,
Аяқ бастың тәй – тәй,
Шаршадың ғой, қуыршағым!
Тойдырдың ғой бөкпенге,
Үйреттің төкпеуге
Төсек дайын бөпем
Демал енді, көкем
Ұйықтай қойшы, Қуыршағым.
Мысық
1. Ақ мысығым әдемі,
Жүні үлп – үлп етеді
Өзі сондай сүйкімді
Сүтті жақсы көреді.
2. Бірге ойнасақ мысықпен,
Еркелейді ол маған.
Мияу, десе мен оны
Жүгіріп кеп қолға алам.
Ертегілер әлеміне саяхат
1. Әтеш пен тоты құс
2. Үш жолаушы
3. Қозы, аю, арыстан
4. Қасқыр мен түлкі
VI. Бекіту:
- ойыншықтарды ұқыпты ұстай білесіңдер ме?
VII. Достарыңмен ойыншықтарыңды бөлісіп ойнаңдар.
Мұғалім:
Ойыншықтармен күнде біз,
Кешке дейін біргеміз
Кейде еңбек етеміз,
Кейде ойнап кетеміз
МЕКТЕП ЖАСЫНА ДЕЙІНГІ БАЛАЛАР АРАСЫНДАҒЫ ҚАРЫМ- ҚАТЫНАСТЫҢ ҚАЛЫПТАСУЫНА ОЙЫННЫҢ ЫҚПАЛЫНЫҢ ТЕОРИЯЛЫҚ НЕГІЗДЕРІН ЗЕРТТЕУ
Психологтың балалармен жұмысы
Instagram әлеуметтік желісінің мәтіндеріндегі тілдік құралдардың лингвистикалық ерекшеліктері
Мәдени мінез - құлықты қалыптастырудың негіздері
АТА-АНА МЕН БАЛА ҚАРЫМ -ҚАТЫНАСЫНДА ТРАНЗАКТТІК АНАЛИЗДІ ҚОЛДАНУДЫҢ МАҢЫЗДЫЛЫҒЫ
Табиғат - баға жетпес сый жобасы
Мектеп жасына дейінгі зейін жетіспеушілігі мен гипреактивтілік синдромы бар (гипер белсенді) балалардың ата - аналарына арналған кеңес
Спорттық ойындар. Баскетбол ойынның техникатактикалық негіздерін бекіру. (допты алып жүру, допты лақтыру, допты беру). Ойынның ережесі
Дәулет Мықтыбаев (1904-1976) мектебінің өзіндік қасиеттері мен ерекшеліктері
Темперамент туралы жалпы ұғым