Оқыту әдістемесі

Сабақ туралы жалпы ақпарат

Өткізу орны

Павлодар қаласы, ПҚБАИ

Тіл / Топ

Қазақ тілінде, №2 топ

Тренер

О. Эртісхан

Тыңдаушы

Аралов Самат Бейсембаевич

Пән / Сынып

Қазақстан тарихы, 6-сынып

Нормативтік негіз

Бағдарлама Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2013 жылғы 3 сәуірдегі №115 бұйрығымен бекітілген: «Жалпы білім беретін мектептің 5–9 сыныптарына арналған “Адам және қоғам” білім саласы пәндерінің бағдарламалары» (Астана, 2013. — 79 б.). Ы. Алтынсарин атындағы Ұлттық білім академиясы, 2013.

Оқу-әдістемелік қамтамасыз ету

Оқулық және оқу құралдары

  • «Ежелгі Қазақстан тарихы» (оқулық).
  • Оқыту әдістемесі және жұмыс дәптері.
  • Авторлары: Т. Садықов, Ә. Төлеубаев, Ғ. Халидуллин, Б. Сарсекеев. — Алматы: Атамұра, 2011.

Сабақтың тақырыбы

Қола дәуіріндегі Қазақстан

Мақсаты мен міндеттері

Мақсаты

Қола дәуіріне қысқаша сипаттама беру және өндірісте металл құрал-саймандардың қолданылуы туралы білім қалыптастыру.

Міндеттері (деңгейлер бойынша)

  • A: Оқушылар оқу материалының мазмұнын өз сөзімен әңгімелейді.
  • B: Оқушылар оқулық мәтінінен негізгі ақпаратты таба алады.
  • C: Оқушылар тақырыпты меңгеру барысында тарихи картаны қолданады.

Сабақ форматы

Сабақ түрі

Жаңа сабақ

Құрал-жабдықтар

Интербелсенді тақта, оқулық, үлестірме материалдар

Әдіс-тәсілдер

  • Сөзжұмбақ шешу
  • Диалогтік оқыту
  • Кластер құрастыру
  • Айырмашылығын анықтау әдісі

Күтілетін нәтиже

  • Оқушылар диалогтік әңгіме жүргізеді.
  • Кластер құрастырады және қорғайды.
  • Сыни тұрғыдан ойлау дағдыларын дамытады.

Зерттеу сұрағы

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер оқушылардың ынтасына қалай әсер етеді?

Сабақтың құрылымы

  1. 1) Ұйымдастыру кезеңі

    3 минут

    • Амандасу.
    • «Көршіңмен мақтан» белсенділігі.
  2. 2) Тақырыпқа шығу және сабақ мақсатын айқындау

    «Қола дәуіріндегі Қазақстан» тақырыбы бойынша материалды ұсыну (жүктеу/көрсету).