Сабақтың барысы. Жаңа сабақ
Ақтөбе облысы,
Ақтөбе қаласы, Сымбат жеке мектебі
Курмалова Асель Агисовна
Сабақтың тақырыбы: 2-ні қосу және азайту тәсілдері
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: 3 санын қосу және азайтудың сәйкес жағдайын тиянақтай түсу.
Дамытушылық: Оқушылардың ақыл-ойын, ой-өрісін, логикалық ойлауын, есте сақтауын, білім, білік дағдыларын дамыту.
Тәрбиелік: Тапқырлыққа, ізденімпаздыққа, алғырлыққа, ұқыптылыққа, жылдам, шапшаң ойлап есептей білуге тәрбиелеу.
Түрі: Аралас,қайталау сабақ.
Әдіс-тәсілдері: Әңгімелеу, сұрақ-жауап, түсіндіру, салыстыру, көрнекілікпен жұмыс.
Көрнекілігі: Магнитті тақта, мақал-мәтел.
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Амандасу, оқушылардың сабаққа әзірлігін тексеру.
ІІ. Жаңа сабақ.
Балалар, бүгін бізге көп қонақтар келіп отыр. Қонақтарға бүгінгі сабағымыздың материалын қалай меңгеретінімізді, білгенімізді қонақтарға жылдам ойлап, шапшаң жауап беріп, білімімізді көрсете білейік.
Олай болса, бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы 3-ті қосу,азайту кестесі туралы білімдерін тиянақтау.
№ 1 тапсырма. Ойлан,тап
1 – сынып.
Қосылғыш--------------0----1----2----3----4---5----6----7-----8------9
Қосылғыш
Қосындының мәні--------2----3----4—-5----6----7----8-----9------10
Азайғыш--------------------2------3-----4-----5----6---7----8----9----10
Азайтқыш
Айырманың мәні---0----1------2-----3-----4----5---6----7----8-----9
№ 2 тапсырма. Сандар қатары . Тура, кері санау
0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10
10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,0.
Бір сан аттай отырып, кері, тура санау. Бірліктер, ондықтарды атау.
2 – сынып.
Кез келген санға 1-ді қосса келесі сан шығады. Қалғандары орынында орындайды.
(1 – сынып)
Ұзындығы 5см кесінді сыз. Ұзындығын 2см арттыр. Ұзындығын 2см кеміт.
(2 – сынып)
Асханаға 33 л сүт әкелінді. Таңертең 20 л сүт берілді. Асханада неше литр сүт қалды?
33 20 10 ?
Асханаға 33 л сүт әкелінді Таңертең 20 л сүт берілді. Асханада неше литр сүт қалды?
33 20 ?
Екі есеп неше амалмен шығарылды?
ІІІ. Сергіту сәті.
№ 4 тапсырма Кім жылдам? ойыны 2 – сынып оқушыларын жарыстыру. Дәптерге әдемі, таза, қатесіз жазу керек.
1 – сынып.
10 = +
9 = +
8 = +
7 = +
6 = +
5 = +
4 = +
3 = +
2 – сынып. Теңдеу шешу
х + 3 = 11
3 + х = 12
11 – х = 3
12 – х = 3
ІV. Шығармашылық жұмыс
1 – сынып
Бір шаршы қалатындай етіп бір таяқшаны алып таста. Басқа қандай фигуралар қалды?
2 – сынып.
Суретте көрсетілген нүктелерді пайдаланып, бес буыннан тұратын сынық сызық арқылы үлкен
шаршыны тең екі бөлікке қалай бөлуге болады?
VІ. Үйге тапсырма.
57 – бет, № 4
9-сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихынан сабақ жоспарлары
Компьютердің программалық жабдықтары
Мәтіндік тапсырмалар арқылы оқушылардың оқылым, жазылым, тыңдалым әрекеттерін дамыту
Бастауыш – сынып оқушыларының психологиялық дамуына арналған сабақтар
Есептеу құрылғылары және машиналар
Информатика пәнінен әдістемелік құрал
6-сынып. ежелгі дүние тарихынан дәрістер
Авторлық бағдарлама Сәлем мектеп – бұл мен
Бейнелеу өнерінің оқу курсы
Математикалық логика
ҚР қоғамдық жаңа даму кезеңінде жоғары білім беру
Оқытудың жаңа технологиясын пайдалану
Жаңа заман талабы
Модулдық технологияны сабақта пайдалану
Негізгі қорлардың амортизациясын анықтау әдістері және олардың кәсіпорынның негізгі капиталын жаңартудағы ролі
Локомотив құралдарын қалпына келтіру, жөндеу және жаңаша жабдықтау «Жолбарыс» ЖШС-не қысқаша сипаттама туралы
Қаржылық лизингті жүзеге асыру барысында қатысушы субъектілер анықталып,міндеттері және құқықтары белгіленеді
Локомотив құралдарын қалпына келтіру, жөндеу және жаңаша жабдықтау «Жолбарыс» ЖШС-не қысқаша сипаттама
Дәстүрден тыс сабақ өту әдісі
Жаңа экономикалық сасат жылдарындағы Қазақстан.