Мысық келіп

Сабақтың мақсаты

1) Дағдыларды бекіту

10 көлеміндегі сан мен санды, сан мен өрнекті, өрнек пен өрнекті салыстыру дағдыларын нығайту.

2) Қабілеттерді дамыту

Танымдық белсенділікті арттыру, ойлау қабілеттерін дамыту.

3) Тәрбиелік бағыт

Қамқорлыққа, көмек қолын соза білуге тәрбиелеу.

Көрнекіліктер мен құралдар

Негізгі материалдар

  • «Мақта қыз бен мысық» ертегісі кейіпкерлерінің суреттері
  • Карточкалар
  • Қатырма қағаздан жасалған түрлі-түсті қарындаштар

Қосымша ресурстар

  • Асықтар
  • Қапшықтар
  • Жапырақ суреттері

Сабақтың барысы

Ұйымдастыру кезеңі

Тәрбиеші:

— Сәлеметсіңдер ме, балалар!

Тәрбиеші:

— Бүгінгі сабағымыз ерекше. Себебі сыныбымызда қонақтар отыр. Ендеше, мына суретке назар аударайық: қай ертегінің кейіпкерлерін көріп тұрсыңдар?

Балалардың жауабы:

— Мысық пен Мақта қыз.

Тәрбиеші:

— Дұрыс. Енді мені мұқият тыңдаңдар.

Жаңа сабақ: ертегі желісімен тапсырма

Бір күні Мақта қыз үй жинап жүріп, көп қарындаш тауып алады. Ол мысықты шақырып: «Мына қарындаштарды салыстыруға көмектесші», — дейді.

Мысық ұсынған салыстырулар

  • 5 (сары) және 5 (қара)
  • 2 (сары) және 8 (жасыл)
  • 3 (күлгін) және 7 (көк)
  • 6 (қоңыр) және 4 (сәбіз түсті)

Дұрыс нұсқа

5 (сары) = 5 (қара) (қалған салыстырулар бастапқы мәтінде толық берілмеген)

Ескерту редакциядан

Берілген мәтінде «Дұрысы» бөлімінен кейінгі мысалдар аяқталмай қалған. Егер толық нұсқасын жіберсеңіз, салыстыруларды тең (=), артық (>), кем (<) белгілерімен толық әрі жүйелі түрде рәсімдеп беремін.