Оқушылардың алған білімдерін тәжірибеде қолдануға үйрету, сөздерді өзара байланыстыра білу
Сабақтың тақырыбы: Зат есім
Сабақтың мақсаты: 1) Оқушылардың алған білімдерін тәжірибеде қолдануға үйрету, сөздерді өзара байланыстыра білу. Оқушылардың ауызекі сөйлеу тілдерін жаттықтырып, өз ойларын толық жеткізе білуге үйрету.
2) Оқушылардың тіл байлығын дамыту, сөйлеу әрекеті дағдыларын шыңдау, қазақ тіліне деген қызығушылығын арттыру. Көркем, сауатты жазуға дағдыландыру.
3) Оқушыларды Отансүйгіштікке, елжандылыққа баулу. Достықты бағалай білуге және қадірлеуге тәрбиелеу.
Әдіс - тәсілдері: сұрақ - жауап, СКТТ, түсіндіру, ойын элементтері.
Сабақ түрі: аралас
Пәнаралық байланыс: дүниетану, дене шынықтыру, ана тілі
I. Ұйымдастыру бөлімі:
Біз Отанның ұланымыз,
Бақытты елдің құшағында
Білім алу ұранымыз.
Біз өнерге, ұлы өмірге,
Гүл өмірге иеміз
Көгімізді, көлімізді
Елімізді сүйеміз.
- 2014 жылы қазақ елі үшін өте бір үлкен жетістікке толы болды. Қазақ спортшылары еңбегінің арқасында біздің көк туымыз әлемге желбіреді. Сочи Олимпиадасында спортшылармыз жүлделі орынға ие болды. Ал, балалар Қазақстан нешінші орынға ие болды? Білеміз бе?
- Жарайсыңдар, балалар. Бүгін спортшыларымыз бізге тапсырмалар беріп жіберіпті. Сол тапсырмаларды орындайтын боламыз.
Бізде спортшыларымыз секілді сіздерді
Алтын медаль - өте жақсы , күміс медаль - жақсы , қола медаль - орташа арқылы бағалайтын боламын. Өз тобымызға алтын жинауға тырысайық. Бірақ, қола медаль алған қатысушыда мұның өзі еңбек. 3 топтарымызбен таныс болайық. Келесіде алтын алуға тырысуымыз қажет. 1 топ - Ғылым , 2 топ - Білім , 3 топ - Талап топтары өз білімдерін сынамақшы.
Диктант жүргізуге қойылатын талаптар мен бағалау нормалары
Оқушы сауаттылығын есепке алуда қазақ тілі сабақтарында жүргізілетін диктант, оның түрлері
Қазақ тілінің жазба жұмыстардың маңызы
Жазуды оқытудың тарихы
Жазба жұмыстарын үйретуге бағытталған жұмыстар
Бастауыш мектептің қазақ тілі сабағында ойын технологиясын қолданудың тиімді әдістемесін ұсыну
Қазақ және ағылшын тілдерін тереңдетіп оқыту
«Тіл сабақтарындағы сөздік жұмысы»
Оқушылардың өздік орындайтын жұмыстарына жалпы сипаттама
Қазақ тілі сабағында оқушылардың орындайтын өздік жұмыстары
Тергеушінің тергеу бөлімінің бастығымен және анықтау органдарымен өзара әрекеттесуі
Теңіз сорапты штангілі қондығылармен жабдықталған ұңғылардың жабдығын таңдау және технологиялық жұмыс режимін орнату
Кәсіби бағдар берудегі оқушылардың тұлғалық ерекшеліктерін психологиялық зерттеу
Кәсіпорынның өндіріске, өнімді сатуға жұмсалған және басқа да шығындары
Педагогикалық процесті басқарудағы әлеуметтік институттардың өзара әрекеттестігі
Математикадан сыныптан тыс жұмысындағы оқушылардың шығармашылық қызметін дамыту
Қосарлама сөздердің семантикалық сипаты
Ақыл-ойының дамуы артта қалған 2-3 сынып оқушыларының уақыт және кеңістік жөніндегі түсініктерді қолдануы
Дыбыс үндестігі арқылы орыс бөлімі студенттерін қазақша сөйлеуге үйрету әдістемесі
Көйлектік маталар тобына арналған реляциондық мәліметтер қорын құру және өнімдер сапасын эксперттік бағалау