Білімді бекітуге дайындық

Сабақтың мазмұны

Бұл сабақ ондық бөлшектерді қосу және азайту тақырыбы бойынша есептер шығару арқылы алған білімді қорытындылауға және бекітуге бағытталған. Сабақ сайыс формасында өтеді: математикалық тапсырмалармен қатар жануарлар мен өсімдіктер әлемінен қызықты деректерді де қамтиды.

Сабақтың тақырыбы

Ондық бөлшектерді қосу және азайту тақырыбына есептер шығару

Сабақтың мақсаты

Ондық бөлшектерді қосу және азайту бойынша алған білімді қорытындылау, жүйелеу және пысықтау.

Сабақ форматы

  • Типі: қайталау, пысықтау сабағы
  • Түрі: сайыс-сабақ
  • Әдістері: ойын технологиясы, өзіндік жұмыс, топтық жұмыс

Сабақтың міндеттері

Білімділік

Ондық бөлшектерді қосу, азайту және салыстыру тақырыптары бойынша есептер шығарту арқылы оқушылардың білімін бекіту және тиянақтау.

Дамытушылық

Пәнге қызығушылықты арттыру, ондық бөлшектермен амалдар орындаудағы дағдыларды дамыту және есептеу мәдениетін қалыптастыру.

Тәрбиелік

Жауапкершілікке, еңбекқорлыққа, белсенділікке, ізденімпаздыққа тәрбиелеу; табиғатты қорғауға және аялауға баулу.

Көрнекілік және ресурстар

Қолданылатын құралдар

  • Слайд-презентация
  • Есептер жазылған плакаттар
  • Бағалау парақтары
  • Өзіндік жұмысқа арналған карточкалар

Сабақ ұраны

Мұғалім оқушыларды сабақтың мақсатымен және ойын шарттарымен таныстырады. Сабақтың ұраны:

«Бәрін білгім келеді!»

Бүгін біз ондық бөлшектерді қосу және азайту бойынша білімімізді қайталап қана қоймай, табиғат әлемінен де қызықты деректермен танысамыз.

Сабақтың жоспары

  1. 1

    Ұйымдастыру

    Сабақтың мақсатымен, жоспарымен және ойын шарттарымен танысу.

  2. 2

    Үй жұмысын тексеру

    Алдыңғы тақырып бойынша орындалған тапсырмаларды талдау.

  3. 3

    Білімді бекітуге дайындық кезеңі

    Ауызша сұрақ-жауап және шағын тапсырмалар арқылы оқушыларды негізгі жұмысқа бағыттау.

  4. 4

    Білімді бекіту

    Сайыс элементтері арқылы есептер шығару және нәтижені салыстыру.

  5. 5

    Үйге тапсырма

    Тақырыпты бекітуге арналған тапсырмаларды беру.

  6. 6

    Бағалау

    Бағалау парақтары арқылы топтық және жеке нәтижелерді қорытындылау.

  7. 7

    Қорытындылау және рефлексия

    Сабақ нәтижесін талқылау, кері байланыс алу.

Сабақтың барысы

І. Ұйымдастыру

Мұғалім сабақтың негізгі мақсатын, жоспарды және ойын шарттарын түсіндіреді. Оқушыларға бүгінгі сабақтың сайыс түрінде өтетіні айтылады: бұл спорттық емес, математикалық сайыс.

Мұғалімнің сөзі (үлгі)

Балалар, бүгінгі сабағымыздың ұраны — «Бәрін білгім келеді!». Біз ондық бөлшектерді қосу және азайту тақырыбы бойынша есептер шығарып, білімімізді қорытындылаймыз және пысықтаймыз. Сонымен қатар жануарлар мен өсімдіктер әлемінен қызықты мәліметтермен танысамыз. Ендеше, сайысымызды бастайық!

Топтарға бөлу

Оқушылар үш топқа бөлінеді. Әр топтың атауы ғылым тарихындағы белгілі тұлғалармен аталады.

  • І топ Джон Непер
  • ІІ топ Магницкий
  • ІІІ топ Масуд әл-Каши

ІІ. Білімді бекітуге дайындық

1) Ой-толғау

Өткен тақырыптар бойынша ауызша сұрақ-жауап ұйымдастырылады.

2) Оқылуына сәйкес санды тап

Сандарды дұрыс таңдаған жағдайда, сандардың астындағы әріптерден ең кішкентай құстың атауы құрастырылады.

3) Кім қырағы?

Тақтада берілген амалдардағы түсіп қалған үтірлерді дұрыс орнына қою қажет.

ІІІ. Білімді бекіту кезеңі

4) «Кім жылдам?» ойыны

Оқушылар есептер шығарады және өз шешімдерін дәлелдейді. Негізгі сұрақ: «Мен есепті шығара аламын ба?»

Тапсырма

Амалдарды орындаңдар: ондық бөлшектерді қосу және азайту бойынша берілген есептерді шешу.

Ескерту

Есептердің нақты мәтіні төменде берілмеген. Қажет болса, тапсырмалар тізімін жіберсеңіз, оларды бірізді форматқа келтіріп, осы бөлімге әдемі етіп енгізіп беремін.