Балаларды топқа бөлу
Тақырыбы: Қайталау.
Математика 2 сынып
Түрі: жарыс сабақ.
Тақырыбы: білімді тиянақтау.
Мақсаты:
а) Білімділік: оқушылардың алған білімдерін еске түсіріп пысықтау, тиянақтау.
б) Тәрбиелік: оқушыларды адамгершілікке шақыру, үнемшілдікке баулу.
в) Дамытушылық: оқушылардың ой - өрісін, дүние туралы танымын кеңейту.
Көрнекілігі: суреттер, топтамалар, кәмпиттер.
Типі: аралас сабақ.
Сабақ барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі. Балаларды топқа бөлу.
ІІ. Психологиялық дайындық. Сабақтың ұраны:
Кел, балалар, оқылық,
Оқығанды көңіліне тоқылық
ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
а) дәптер жинау.
IV. Кіріспе сөз. Құрметті қонақтар, бүгін сіздер 2 - сынып оқушыларының жанынан құрылған Ең тәттілер ашық акционерлік қоғамы өткізіп отырған тендердің куәсі боласыздар. Ашық акционерлік қоғам – бағалы қағаз. Тендер – бизнес жоспарын ұсынып, өнім шығаруға рұқсатына ие болу жарысы. Бүгінгі сабағымыздың мақсаты: жаңа кәмпит шығару, яғни жаңа кәмпит түрін ойлап табу. ҚР айтулы 2 фирмасы жарысқа түседі.
І топ. Қарағанды кәмпит фирмасы
ІІ топ. Рахат кәмпит фирмасы
(Дұрыс жауапқа әр фирманың өз кәмпиттері беріледі)
Ол үшін өтілген материалдарды дұрыс орындаса, сол фирма жеңеді.
1. Уақыт өлшем бірліктерін пысықтау.
А) сағатпен жұмыс.
Б) 100 мин = * сағ *мин
В) 1 тәул = * сағ
Г) 90 мин = * сағ *мин
Д) 1 ғас = * жыл
2. 78, 15, 98, 52, 38, 45, 29, 62 сандарын ондықтар мен бірліктердің қосындысы түрінде айтыңдар.
(дұрыс жауапқа 1 кәмпиттен беріледі)
V. Дәптермен жұмыс. Теңдеу.
№1. 3+а=10 а - 3=7 10 - а=3
№2. Есеп талдау.
І табын - 90ж
90+7=97
ІІ табын -? 7 артық
Ж: 97 ж
№3. Қатесін тауып, қалқанқұлаққа көмектесу керек.
(3+2)+60=63
(5+4)+30=35
60+(70 - 50)=70
№7. 10+2=12
12 - 2=10
12 - 10=2
№2. 79, 80, 81.
79=70+9
81=80+1
80=80+0
81 80 79
Сергіту сәті.
Ауызша есеп. 1 кг кәмпит – 100 теңге. 1 сағатта 3 кг кәмпит шығарса, 1 сағатта қанша пайда әкеледі. Егер 1 сағатта олар 1 кг кәмпит шығару керек.
1. Дөңгелекке – гүл.
2. Шаршының ішіне – ананас.
3. Дөңгелек пен шаршыға – өрік.
Әр фирманың ұпайларын есептеу.
Кәмпиттерін санау.
Қорытынды. Фирма басшылары кәмпиттерін санап, өздері сабаққа қорытынды жасайды.
Қазақстанда шығарылған өнімге баға беру және жарнамалау
Бағалау. Белсенділік танытқан оқушыларды бағалау, мадақтау.
Үйге тапсырма. №3 (2) №5
Қарағанды облысы, Шет ауданы
Х. Сәрінжіпұлы атындағы ЖОББМ
базасындағы тірек мектебінің
бастауыш сынып мұғалімі
Мұқыжанова Әзипа Төкішқызы
Қиын бала деген кім
Девиантты тәртіпті балалар мен ата ананың қамқорлығынсыз қалған балаларға әлеуметтік қызмет көрсету
Зияты зақымдалған балаларды жалпы білім үрдісіне қосу
ЗИЯТЫ ЗАҚЫМДАЛҒАН БАЛАЛАРДЫ ОҚЫТУ ҮРДІСІНІҢ ТҮЗЕТУШІЛІК БАҒЫТЫ
Мектепке дейінгі мекемеде тәрбие жұмысын ұйымдастыру және басшылық
Мектеп жасына дейінгі балаларды есептерді шешуге үйрету
Мектеп жасына дейінгіі балаларға білім беру жұмысының құралдары мен оқыту ісі
Интеграцияланған оқыту мәселелерін зерттеу
Арнайы білім берудің технологиялары мен әдіс-тәсілдері
Қиын жасөспірімді тәрбиелеу
Ақшаның мәнi мен пайда болу тарихы
Мемлекеттің пайда болуы туралы
Балалардың мектепке дайындығын жан - жақты ұйымдастырудың психологиялық - педагогикалық негiздерi
Бюджет тапшылығының проблемалары және бюджет тапшылығының болу себептері , оны төмендетудің әдістері .
Бюрократияның пайда болу формалары
Християн дінінің пайда болуы
Баніктің пайда болу тарихы
Готикалық мәдениеті және архитектурасының пайда болуы
Мемлекет пен құқықтың пайда болуы мен дамуы.
ҚҰҚЫҚТЫҢ ПАЙДА БОЛУ НЕГІЗДЕРІМЕН ТАРИХЫ