Барлық бұрыштарын табыңдар
Сабақтың тақырыбы: Төртбұрыштардың аудандары тақырыбына есептер шығару
Сабақтың мақсаты:
Оқушылардың Төртбұрыштардың аудандары тақырыбы бойынша алған білімдерін тиянақтау,бекіту.Аудандарға берілген есептерді шығару ептіліктерін арттыру.
Есеп шығару барысында ережелерді, формулаларды дұрыс пайдалана отырып есте сақтау,логикалық ойлау және талдай білу қасиеттерін дамыту.
Өз ойларын қорытып,математикалық тілде дұрыс жеткізе білуге,ұқыптылыққа,нақтылыққа және ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі:
Компьютер, интерактивті тақта,сабаққа қолдану үшін әзірленген слайдтар, деңгейлік тапсырмалар жазылған үлестірме қағаздар.
Сабақтың түрі: білімдерін жүйелеп,жалпылау сабағы.
Кім көп біледі, сол ұтады.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі.сабақтың мақсатымен, жоспарымен таныстыру.
Үй жұмысын тексеру.
Слайдтар арқылы формулаларды қайталау.
Аудандар тақырыбына есептер шығару
Үлестірме қағаздар бойынша деңгейлік тапсырмалар орындау.(өзіндік жұмыс)
4. №1.(ауызша есепте) Бір қабырғасы екіншісінен 2 есе ұзын, ал ауданы 32 см2 болатын тіктөртбұрыштың қабырғаларын тап.
№ 2. (ауызша есепте ) Қабырғасы 16 см , ал бұрыштарының біреуі 300 болатын ромбтың ауданын табыңдар,
№ 3.(ауызша есепте) Параллелограмның үш бұрышының қосындысы 2800. Барлық бұрыштарын табыңдар.
№ 4. (ауызша есепте) Тең бүйірлі трапецияның диагоналі бүйір қабырғасымен 1200 бұрыш жасайды.Бүйір қабырғасы кіші табанына тең болатын трапецияның бұрыштарын табыңдар.
№ 5 -№ 8 есептерді тақтада шығару арқылы оқушылардың есеп шығара білу ептілігін дамыту.
№ 5
АВСД параллелограмы берілген.АВ және ВС қабырғалары тең.
7-8-9 сыныптардан геометриядан таңдау курстарын оқыту
Векторларды геометриялық есеп шығаруда қолдану
ВЕКТОРЛЫҚ ӘДІСТІ ЕСЕПТЕРДІ ШЫҒАРУДА ҚОЛДАНУ
Трапецияның орта сызықтарын зеттеу, қасиеттерін анықтау және оларды емтихан есептерін шығаруда қолдану
СТЕРЕОМЕТРИЯ КУРСТАРЫН ЖҮЙЕЛІ ОҚЫТУ ӘДІСТЕРІ
Геометриялық фигураны қарастыру
Бастауыш сынып оқушыларының геометриялық ұғымдарды және геометриялық материалдарды оқыту жолдарын зерттеу
Бастауыш мектеп оқушыларының геометриалық түсініктерін қалыптастыру жолдары
Мектепте матиматиканы үйретудің жалпы мақсаттары
Математиканы оқытудың мақсаттары
Барлық кішкентай сәбилердің істеген іс әрекеті үлкейген адамдардың жүзіне күлкі, қуаныш әкеледі
Науша хан өзінің хан болып тұрған уақытында барлық елін жинап алып сұрапты: - Менің қол астымда қандай батыр бар
Мұғалім - барлық білім беру жүйесінің негізі, жаны және жүрегі
Кәсіп етіңдер, мал табыңдар
Бәйеке Жазыбайұлы (1820, Тарбағатай, Тоқта - Барлық тауы - 1890, Қытай, Іле аймағы, Текес ауданы Ешкілік тауы) - би, мәмілегер
Алдияр ханым, барлық керемет осы лақты билеткен қойшының сыбызғысында
Адецидуаттарға барлық тұяқты үй жануарлары жатады
Адамдар барлық нəрсені армандауға құқылы
Қазақстанда тұратын барлық халықтың татулығы мен бірлігінің мәні осында
Менің ойымша барлық баланың байлығы - сүйікті анасы