Жетекші сұрақтар
Қазақ тілі 5 сынып
Сабақ тақырыбы: Менің атым Қожа
Бөлім: Адамның сырт келбеті және мінез
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау (Т\А1)
Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу (О6)
Сабақтың мақсаттары: Оқушылардың барлығы орындай алады:
Ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды, мәтін мазмұнын түсінеді.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Болжауда тірек сөздерді қолданады. Автордың ойын жетекші сұрақтар арқылы толық аша алады. Мәтін мазмұнын түсінеді және нақты ақпаратты табады.
Оқушылардың кейбіреуі орындай алады:
Болжауына дәлел келтіреді, түсіндіреді. Мәтін мазмұнын толық түсінеді, нақты ақпаратты өмірмен байланыстырып, өз пікірін білдіреді.
Тілдік мақсат: Оқушылар орындай алады:
Өз пікірін білдіруде нақты ақпаратты өмірмен байланыстыра алады.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
Армиядан келу - әскери міндетті өтеп келу, орден - жоғары марапат, нөпір - көп, майдан - соғыс, ұстара - шаш алатын, сақал, мұрт алатын арнайы өткір пышақ, тікенек - кейбір өсімдік жапырағының шетіне шығатын майда тікен.
Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Қожаның қиял - арманы
Талқылауға арналған сұрақтар:
*Үзіндіден Қожаның қандай өзіндік әлемі байқалады?
*Қожа қандай себеппен атақты, танымал тұлғаға айналғысы келеді?
*Ол батыр болуды армандағанда алдына қандай мақсат қойды?
*Қожа болашақта өз мінезін, әрекетін қаншалықты өзгерте алды
Құндылықтарды игерту: Достыққа, адамгершілікке тәрбиелеу
Пәнаралық байланыс: Қазақ әдебиеті, ән
Бағалау критерийі: Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжайды.
Мәтіннің жалпы мазмұнын түсінеді және нақты ақпаратты таба алады.
Сабақтың басы
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу.
2. Туған ел әнін тыңдай жүріп оқушылар берілген суреттерді құрастырады және сол сурет қиындылары арқылы топқа бөлінеді.
Ой шақыру кезеңі.(Оқушылардың назарын сабаққа аудару.) Суреттерге қарап отырып, сабақтың тақырыбын болжайды.
Жетекші сұрақтар:
- Берілген суреттер бізге таныс па?
- Тыңдалған әен қандай әуен еді?
- Бұл әуен қай кинофильмге пайдаланылған?
- Суреттердің, әуеннің бүгінгі сабағымызға байланысы қандай деп ойлайсыңдар?
Сабақтың ортасы
Сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттарымен, күтілетін нәтижелермен таныстырылады.
Оқылымалды тапсырмасы:
Қожаға қандай мінездеме беруге болады?
Қожа қандай бала?
Қожа нені армандады?
Қожаның қиялы қаншалықты ұшқыр?
(сұрақтар төңірегінде жауап беру)
Оқылымкезі тапсырмасы
Ж. Ж\Ж. Т\Ж.
Ойлан. Жұптас. Талқыла әдісі
Үш топқа мәтін беріледі.
1 - топ: 4 қандай әдісі
Тапсырма
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріңіз және менталды картаға түсіріңіз.
Берілген үзіндіден Қожаның қандай әлемі байқалады?
Қожа қандай себеппен атақты, танымал тұлғаға айналғысы келді?
Ол батыр болуды армандағанда алдына қандай мақсат қойды?
Атырау облысы, Махамбет ауданы,
Е. Ағелеуов атындағы Махамбет орта мектебі
Мұғалім: Рамазанова Ш. Б.
Менің атым Қожа. жүктеу
Педагогикалық тәжірибе бойынша есеп
Психология мамандығына арналған ОҚУ ӘДІСТЕМЕЛІК МАТЕРИАЛДАР
Тракторлар мен автомомильдер 2
Магистранттың ғылыми-педагогикалық практиканы өту есебі
Карданды берілістің құрылысы
Медициналық жоғарғы оқу орындарындағы оқу үрдісі
Ұлттық бірыңғай тестілеуді ұйымдастыру және өткізу жөніндегі нұсқаулық
Жоғары сынып оқушыларына кәсіптік бағдар беру жұмысы
Тапсырма сұрақтары
Тележурналистика жүйесіндегі сұхбат жанры
Капитализмнің үш жетекші орталығы
Сынып жетекшісінің тәрбие жұмысын жоспарлау
Мектептегі сынып жетекшісі жұмысының мазмұны мен түрлері.
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап жаз
Сұрақтарға жауап жаз
Сынып жетекші
Әжем мектепте Әжелер шапағаты атты әжелер ансамблінің жетекшісі
Сұрақтарға жауап бер
Класс жетекшісі
Үшінші гүлшені музыка жетекшісі жұлып