Сабақтың мақсаты мен тақырыбын хабарлау

Сабақ туралы қысқаша ақпарат

Тақырып

Look at me. Маған қараңыз!

Пән аралық байланыс

Дүниетану

Мақсаты

  • Оқушылардың монологтік және диалогтік сөйлеу дағдыларын қалыптастыру.
  • Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді енгізу және бұрын үйренген лексиканы жағдаятта қолдану.
  • Тыңдау дағдыларын дамыту.
  • Тақырыптық сөздік бойынша орфографиялық дағдыны қалыптастыру.
  • Ағылшын тіліне қызығушылықтарын ояту.

Көрнекіліктер мен ресурстар

Суреттер Таратпа материалдар Оқулық Жұмыс дәптері Ноутбук

Сабақтың барысы

I. Ұйымдастыру кезеңі (Warming up)

Мұғалім

  • Good morning / Good afternoon, children!
  • How are you, Nargiz?
  • Who is on duty today?
  • Who is absent?

Оқушылар

  • Good morning / Good afternoon, teacher!
  • I’m fine, thank you.

II. Тақырып пен мақсатты хабарлау

Балалар, бүгінгі сабақта біз адамның сыртқы келбеті туралы әңгімені жалғастырамыз және өзіміздің, сондай-ақ достарымыздың келбетін сипаттауға үйренеміз.

III. Тірек білімді белсендіру

“Flash words” дидактикалық ойыны

Мақсаты: бұрын үйренген лексиканы бекіту.

Фонетикалық жаттығу (ai дыбысы)

Егер оқушылар мұғалім айтқан сөздерден ai дыбысын естісе, екі рет алақандарымен шапалақ соғады. Егер бұл дыбыс болмаса, сөзге реакция білдірмейді.

My hit bye sell eye sky hi fine

IV. Жаңа сабақ: “Look at me”

Pupils, look at the board. Our new theme is “Look at me”.

Ex. 1 — Listen and learn

Жаңа сөздерді тыңдап, жаттайды.

Blonde

Red

Black

Long

Short

Red hair — жирен шаш

Оқулықпен жұмыс

  • Ex. 2 — Describe yourself and your classmate

    Have / has құрылымдарын қолдана отырып, өзіңді және сыныптасыңды сипатта.

  • Ex. 3 — Listen. Read. Guess (Track 21)

    Тыңда, оқы және кім екенін тап.

  • Ex. 4 — Describe the characters

    Кейіпкерлердің сыртқы келбетін сипатта.

  • Ex. 5 — Жұптық жұмыс

    Сипаттама бойынша өз сыныптасыңды тап.

Сергіту сәті

Let’s relax.
Stand up, hands up.
Turn around, close your eyes.
Touch your nose.
Hands down and sit down.

Жұмыс дәптерімен жұмыс

  • Ex. 1 — Read and match (Track 20)

  • Ex. 2 — Read and draw

  • Ex. 3 — Read and colour

  • Ex. 4 — Write “have” or “has”

V. Сабақты қорытындылау

Оқушылар жаңа сөздерді қайталап, өздерінің және сыныптастарының сыртқы келбетін сипаттау арқылы тақырыпты бекітеді. Мұғалім кері байланыс беріп, жиі кездесетін қателерді түзетеді.

VI. Үй тапсырмасы

Өзіңді және бір досыңды (немесе отбасы мүшесін) 4–6 сөйлеммен сипатта. Have / has құрылымдарын және жаңа сөздерді қолдан.

VII. Бағалау

  • Белсенді қатысуы және жұптық жұмыстағы өзара әрекеттесуі.
  • Жаңа сөздерді дұрыс қолдануы және айтылымы.
  • Have / has құрылымдарын сауатты қолдануы.