Пысықтау жаттығу жұмыстары
Қазақ тілі пәні бойынша жылдық күнтізбелік жоспар. 6 сынып
барлығы: 102 сағат.
Күнделікті сабақ жоспары, қазақ тілі 6 сынып.
Тақырыптар:
11. Лексикадан өткенді қайталау.
12. Пысықтау жаттығу жұмыстары.
13. Тіл ұстарту.
14. Мәтінмен жұмыс. Қолғанат.
15. Сөз тұлғасы.
11. Сабақтың өтілетін мерзімі:
Сабақтың тақырыбы: Лексикадан өткенді қайталау.
Сабақтың мақсаты:
а) білімділік: оқушылардың лексика тарауы бойынша алған білімдерін тексеру.
ә) дамытушылық: ой - өрісін, ойлау белсенділігін, сөйлеу шеберлігі, тіл мәдениетін дамыту, сауаттылыққа баулу.
б) тәрбиелік: оқушыларды елін, жерін. Отанын қадірлей білуге, адамгершілікке,
еңбексүйгіштікке, тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: қайталау сабақ
Сабақтық әдісі: түсіндіру. суреттеу. салыстыру, әңгімелеу, сұрақ - жауап, бекіту, сөздікпен жұмыс. бағалау, қорытындылау.
Сабақтың көрнекілігі: дидактикалық материалдар, кестелер, кеспе қағаздары, т. б. Сабақтың формалары: жеке баламен, топпен, сынып ұжымымен жұмыс жүргізу.
Сабақтың типтері: кіріспе, ұйымдастыру кезеңі, жаңа сабақты түсіндіру, бекіту, қорытындылау.
Сабақтың барысы:
1) Ұйымдастыру кезеңі.
а) Оқушылармен сәлемдесу.
ә) Кезекші мәлімдемесі.
б) Журнал бойынша түгелдеу.
2) Үй тапсырмасын сұрау.
а) Өткен сабақта өтілген ережелерді сұраймын.
ә) Жаттығу жұмысының орындалу барысын дәптерлерінен тексеремін.
б) Сұрақ қою арқылы өткен тақырыпты бекітемін.
в) Дәптерлерін алмастырамын.
3) Жаңа сабақты түсіндіру.
Бүгінгі жаңа сабақта оқушылардың лексика тарауы бойынша алған білімдерін тексеру мақсатында жаттығу жұмыстарын жүргіземін. Алғашқы орындалатын тапсырма: 49 - жаттығу жұмысының шарты. Сөз тіркестерін, тұрақты тіркестерді жөне күрделі сөздерді бөлек - бөлек топтап жазыңдар.
Келесі орындалатын тапсырма: 50 - жаттығу жұмысының шарты:. Берілген сөйлемдерді оқып, күрделі сөздердің түрлерін ажыратыңдар.
Келесі тапсырма: 51 - жаттығудың шарты: Мәтінді мәнерлеп оқып, тыныс белгілерінің қойылу себебін түсіндіріңдер.
Келесі тапсырма: 53 - жаттығудың шарты: Сұрақ қ ою арқылы сөйлемдегі сөздердің байланысын анықтап, дәптерлеріңе көшіріңдер.
Жаттығу жұмыстарын орындап болған соң қосымша сұрақтар мен тапсырмалар орындатамын.
Пысықтауға арналған Сұрақтар мен тапсырмалар.
1. Сөйлем нені білдіреді? Сөз нені білдіреді?
2. Не себепті сөздер сөйлем ішінде байланысқа түсуі керек?
З. Сез тіркесі мен сөйлемнің ара - қатынасы қандай?
4. Сөз тіркесінің күрделі сөздер мен тұрақты тіркестерден айырмашылықтары қандай?
5. Бір - бірімен байланысқа түспеген сөздер тіркесе ме? Оның сыры неде?
б. Сөздердің сөйлем ішінде байланысқа түсуінің себебін түсіндіріңдер.
Сабақтың қорытындысы.
а) Сұрақ қою арқылы жаңа сабақты қорытындылаймын.
ә) Оқушылардың білімін бағалаймын.
б) Үйге тапсырма: 52 - жаттығу жұмысының орындалу шартын түсіндіремін: Оқыған, естіген
әңгімелеріңді, ондағы өздеріңе ұнаған кейіпкерлерді естеріңе түсіріңдер. Жазғы демалыста
өздеріңе әсер еткен іс - оқиғаларды еске алыңдар. Солармен байланыстырып, "Ауылға барғанда". "Жайлауда". "Маған ұнаған шығарма" деген тақырыптардың бірін таңдап алып, шығарма жазыңдар. Құраған сөйлемдерің түсінікті, көркем болуын ескеріңдер
Толық нұсқасын қарау
Сабақтың типтері және құрылымы
Ана тілі сабақтарында бекіту кезеңі
Оқушылардың жаңа білімді игеру сабақтары
Сабақтың мақсатын анықтау
Оқыту заңдылықтары
Қайталау сабағының құрылымы
Жаңа білімді меңгеру типті сабақтың ерекшелігі және оны өткізу
Оқушыларды сабаққа әзірлеу
Бастауыш сыныпта қолданылатын дидактикалық материалдар кешені
Педагогика пәні бойынша СЕМИНАР САБАҒЫ
Желдету жұмыстары.
ӨРТ СӨНДІРУ ЖӘНЕ АВАРИЯЛЫҚ-ҚҰТҚАРУ ЖҰМЫСТАРЫ ҚЫЗМЕТІ
Қазақ тіліндегі мезгіл пысықтауыштар
Пәнаралық байланысқа негізделген тіл дамыту жұмыстары.
МЕКТЕПТЕН ТЫС ДЕНЕ ТӘРБИЕСІМЕН СПОРТ ЖҰМЫСТАРЫ
“Мүсін” жаттығуы
Сілтеу жаттығулары.
Бүгінгі күнде Жас өркен баспасөз орталығының тілшілерінің жұмыстары қала, облыс көлеміне танымал
Орында және қозғалыста орындау жаттығулары
Психикалық дамуы тежелген балалардың шығармашылық қиялын дамытуда үйірме жұмыстарын ұйымдастыру