Аяқты алшақ қойып тұру қалпынан алға домалап түсу

Сабақ туралы қысқаша мәлімет

Сабақтың тақырыбы

Гимнастикалық жаттығулар, «Акробатикалық жаттығулар»

Өтетін орны

Спорт залы

Мақсаты

  • Оқушыларға жаңа сабақты толық меңгерту.
  • Қимыл-қозғалыс әрекетін дамыту.
  • Ептілікке және шапшаңдыққа тәрбиелеу.

Қажетті құралдар

  • Гимнастикалық төсеніштер
  • Ысқырғыш
  • Мультимедиялық тақта
  • Қосымша құралдар (қажетіне қарай)

Әдісі және түрі

  • Әдісі: түсіндірме, практикалық
  • Түрі: жаңа сабақ

Сабақтың құрылымы

Төмендегі жоспар сабақтың үш негізгі кезеңін қамтиды: ұйымдастыру, негізгі бөлім және қорытынды бөлім. Әр кезеңде қауіпсіздік техникасын сақтауға және қозғалыс мәдениетін қалыптастыруға ерекше мән беріледі.

Ұйымдастыру бөлімі

10–12 минут

  1. Сапқа тұру.
  2. Мәлімдеме қабылдау, түгендеу.
  3. Саптық жаттығулар.
  4. Алаңда жүру және жүгіріп өту, денені қыздыратын әртүрлі жаттығулар орындау.
  5. Орнында тұрып орындалатын жаттығуларды «Қара жорға» би қимылдарымен көрсету.

Негізгі бөлім

20–25 минут

  1. Сапқа тұру.
  2. Жаңа сабақты түсіндіру: тақырып пен мақсатымен таныстыру.
  3. Көрнекі суреттер арқылы түсіндіру, практикалық түрде орындап көрсету.
  4. Оқушыларға жаттығуларды орындату.
  5. Сұрақ-жауап арқылы түсінуді нақтылау және қауіпсіз орындауды қадағалау.

Акробатикалық жаттығулар кешені

Жаттығуларды орындау кезінде қимылдың дәлдігіне, жұмсақ қонуға және төсенішті дұрыс пайдалануға назар аударылады.

1-жаттығу

Аяқты алшақ қойып тұрған қалыптан алға домалап түсу.

2-жаттығу

Алға домалап түсіп, түрегелу және қарсы лақтырылған волейбол добын қағып алу.

3-жаттығу

Қолды тіреп отыру және төмен басылып отыру қалпынан артқа қарай домалап түсу.

4-жаттығу

Артқа домалап, жаурынға тұру.

5-жаттығу

«Қарлығаш» бейнесін жасау.

6-жаттығу

«Көпір» жасау.

7-жаттығу

Аяқты кеуде тұсқа құшақтай отырып алға қарай домалап түсу.

8-тапсырма

«Акробатикалық эстафеталар» ойыны.

Қорытынды бөлім

5 минут

  1. Сапқа тұру.
  2. Үй тапсырмасы: «Акробатикалық жаттығулардың түрлерін орындау».
  3. БҮҮ стратегиясы бойынша бағалау.