Азық - түлік тағамдарын сатып алуға байланысты сөйлеу үлгілерін меңгерту
Сабақ жоспары:
Сабақтың тақырыбы: Азық - түлік сатып аламыз.
Мақсаты: Азық - түлік тағамдарын сатып алуға байланысты сөйлеу үлгілерін меңгерту. Азық - түлік тағамдарын сатып алудағы өздерінің іс - әрекеттерін баяндауға үйрету.
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
2. Психологиялық тренинг Маша и медведь
- Міне, осындай көтеріңкі көңіл - күймен сабағымызды бастайық
Ой шақыру
Суретпен жұмыс
- Суреттен нені байқадыңдар?
- Отбасыларыңда азық - түлікті кім сатып алады?
- Азық - түлікті сатып алуды алдын ала жоспарлайсыңдар ма?
- Қандай дүкендерге баруды жөн көресіңдер?
- Неліктен?
- Қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабақта біз не туралы сөз етеміз?
- Алдарымызға қандай мақсат қоямыз?
Мағынаны тану
1. Сөздік жұмысы
Арзан - дешевый
Көтерме - оптовый
Үнемдейді - экономят
Қажетсіз шығын - ненужные траты
Сақтандырады - предохраняет
Тек қажетті заттарды - только нужные предметы
Мүмкіндік тудырады - представляют возможность
Қымбатырақ - дороже
Біртабан жақындау - приближает на один шаг
2. Мәтінмен жұмыс
Жұптық жұмыс
Екі жақты күнделікті толтыру
Формативтік бағалау
3. Жазба жұмысы
Мәтіннен күрделі зат есімдерді теріп жазып, жасалу жолын анықтаңдар:
Формативтік бағалау.
4. 7 - тапсырма
Қарлы кесек әдісімен орындалады.
- Әр оқушы жеке тізім жасайды.
- Жеке орындаған соң, жанындағы оқушымен жұптасып, тізімдерін біріктіреді.
- Келесі сатыда жұптар 4 оқушыдан бірігіп, бәріне ортақ, жиі сатып алынатын азық - түліктердің атауы ғана іріктеліп алынады.
- Әр топ өз жұмыстарының нәтижесін тақтаға іліп, ауызша баяндайды.
- басқа топтар сәйкес келетін тағам түрлерін сызып тастайды
- Осылайша қатысушылар әр топтар тұсаукесер жасаған сайын қайталап отырады. Соңында бір - біріне сұрақ қояды
- Неге бұл тағам түрін үнемі сатып аласыңдар?
- Оның адам денсаулығына қандай пайдасы бар?
Ой толғаныс.
Тоқсан ауыз сөздің тобықтай түйіні - мақал ,- демекші, тақтада берілген бірнеше мақалдың ішінен сабақ мазмұнына сай келетін мақалды тауып, ойларыңды дәлелдеңдер.
Рефлексия
Комплимент.
Бір - бірлерінің сабаққа қосқан үлесі туралы айтып, алғыстарын білдіреді.
Үй жұмысы:
8 - тапсырма
4 - тапсырма
3 - тапсырма
Азық-түлік сатып аламыз жүктеу
Сауат ашу кезінде оқушылардың үйренетін шеберліктері мен дағдыларының шеңбері
Қазақ тілі сабағында оқушылардың сөйлеу мәдениетін қалыптастыруда дидактикалық ойындардың ролі
Мейрамхана бизнесі нарығында қазақ тағамдарын ілгерлету ерекщеліктері
ОҚУШЫЛАРДЫҢ ОЙЛАУ ЖӘНЕ СӨЙЛЕУ ПРОЦЕССТЕРІН ДАМЫТУ
Кәсіпорынның бәсекеге қабілеттілігі және кәсіпорынның даму стартегиясы
Ортаңғы сыныптарға тыңдап түсінуді үйрету
Жоғары оқу орындарында шетел тілін оқытудың алғашқы сатысында білімді меңгеру тәсілі ретінде тыңдап түсінуді үйрету
Гастрономиялық туризмнің ерекшелігі
Мектепке дейінгі ересек жастағы (5 жастан 6 жасқа дейінгі) балаларды тәрбиелеу мен оқытуға арналған «біз мектепке барамыз» бағдарламасы
Азық- түлік қоспалары
Дыбыс үндестігі арқылы орыс бөлімі студенттерін қазақша сөйлеуге үйрету әдістемесі
АҚПАРТТЫҚ ТЕХНОЛОГИЯЛАРҒА БАЙЛАНЫСТЫ МАМАНДЫҚТАРДА «МӘЛІМЕТТЕР ҚОРЫ» БӨЛІМІН МЕҢГЕРУ ЕРЕКШЕЛІКТЕРІ.
Азықтың биологиялық әсерлі заттары
Германияның Кеңес Одағына байланысты жоспары
Отынды ұсатып жануға дайындау жүйесінің жылу есебі
Мысқтарды азықтандыру
Сөйлеу мен ойлаудың дамуы және өзара байланысы.
Дөрекі сөйлеу
Менің Қазақстанымда көптеген қалалар, өзен - көлдер, жазық далалар, таулар, табиғаты тамаша жерлер өте көп
Жүктілікке және босану мерзіміне байланысты берілетін жәрдемақылар