Наурыз мерекесі. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру
Қостанай облысы, Денисов ауданы,
қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі:
Абилкасова Акшагул Кайсаровна
Сабақтың тақырыбы: Наурыз мерекесі. Фонетика, септіктерді қайталау.
Сабақтың мақсаты: Мереке туралы айта алуға, мерекенің қалай өтетінін сипаттауға үйрету; сөздерге фонетикалық талдау жасау, септеу, тәуелдеу, жіктеу т. б.
Оқу нәтижелері: Сабақ барысында меңгерген белсенді сөздік қормен қарапайым үлгі құрылымдарды өзіне таныс өмірлік жағдаяттарды орынды қолдана алу.
Түйінді идеялар: Оқушылардың іс - әрекеттері арқылы ізденімпаздыққа жетеді. Тақырыпты қаншалықты түсінгендерін анықтай отырып, шешім қабылдау.
Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл: Топтық, жұптық жұмыс, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау, диалогтық оқыту, сұрақ - жауап, кластер т. б.
Ұйымдастыру Жинақтау, топқа бөліну
Өткен сабақ тақырыбына шолу
Мемлекеттік мерекелер. Сұрақ – жауап әдісі бойынша талдау, мысалдар келтіру
Миға шабуыл
Сөзжұмбақ шешу Наурыз Сөзжұмбақ шешу арқылы сабақтың тақырыбын анықтау.
Тапсырмалар: Дана үкі стратегиясы
1) І топ. Мәтінді оқып, түсіндіру.
ІІ топ. Орыс тіліне аудару
ІІІ топ. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру.
2) Сөздерден дұрыс сөйлем құрастыру.
І топ Оқып, өлең, мен отырмын.
ІІ топ Мені, тыңдап, мұғалім, отыр.
ІІІ топ Домбыра, Әсет, отыр, тартып.
3) Фонетикалық талдау жасау: І топ мейрам
ІІ топ наурыз
ІІІ топ көже
4) Сөздерді септіктерге қойып жаз: ойын, әже, ана, ағаш
Сергіту сәті
Рефлексия Тест тапсырмалары
1)- Бүгін қандай тақырып өттік?
Екі жұлдыз, бір тілек (кері байланыс)
Бағалау парақтары бойынша оқушылардың өз білімдерін бағалау.
2) Үйге тапсырма: Карточкамен жұмыс.
Тест тапсырмасы
1. Сөйлемнің аудармасын тап. Наша семья дружная.
А) Біздің отбасымыз тату.
В) Біздің отбасымыз үлкен.
С) Біздің отбасымыз шағын.
Д) Біздің отбасымыз кішкентай.
2. Қазақстандағы мерекелерді тап.
А) Тоғызқұмалақ, бәйге, көкпар
В) Жаңа жыл, 8 наурыз халықаралық әйелдер күні, Жеңіс күні.
С) Шілдехана, тұсаукесер
Д) Қыз қуу, Жекпе - жек
3. Қай дыбыстар жуан дыбыстарға жатады?
А) ә, е, і, ы
В) қ, п, т, с
С) ы, у, ө, е
Д) а, о, ұ, ы
4. Ұяң дауыссыздарды тап:
А ) р, л, й, м, н
В) р, л, п, ф, к
С) б, в, г, ғ, д
Д) д, з, ж, н, п
5. Үш буынды сөзді тап:
А ) Қарағанды
В) Атырау
С) Ақтау Д) Орал
Толық нұсқасын жүктеу
Бастауыш сыныпта оқушыларға мәтінді қабылдаттыру үшін істелетін жұмыстардың негізгі мәселелері
«Бастауыш сыныпта оқушыларға мәтіндік қабылдаттыру үшін істелетін жұмыстар мен мәселелер»
Бастауыш сынып оқушыларының оқу дағдысын қалыптастыру жолдары
Қазақ тілін мәдениеттаным бағытында оқытудың әдістемесінің ғылыми негіздері
Инновациялық технологиялардың түрлерін талдау
ҚАЗАҚ ТІЛІ МЕН ӘДЕБИЕТІ (орыс тілінде оқытылатын сыныптарға) 9-сынып емтихан тапсырмалары
Логопедиялық тексеру жұмыстары
Бастауыш сыныптарына арналған диктанттар жинағы
Байланыстырып сөйлеуді дамыту
1 сынып Ана тілі оқулығының құрылымы мен құралысы
ҚР қоғамдық жаңа даму кезеңінде жоғары білім беру
Ақтөбе қаласы бойынша салық және басқа да міндетті төлемдердің бюджетке түсуін талдаудың ақпараттық жүйесін тұрғызу
Мәтін және онымен жұмыстың бағдарламалық талаптарын орындаудың негізгі жолы – тілдік талдау
ҚҰТТЫМБЕТҰЛЫ НАУРЫЗБАЙ
Бәсекеге қабілетті экономиканың системасын қазіргі заманға концепция бойынша құру және іске асыру
Кәсіби бағдар берудегі оқушылардың тұлғалық ерекшеліктерін психологиялық зерттеу
XX ғасыр басындағы тарихи білім беру жүйесі
алықаралық қаржылық есеп стандарты бойынша дебиторлық қарыздың өзгерістері
Жол қозғалысы және көлік құралдарын пайдалану ережелерін бұзғаны үшін жауапкершілік