Ертегіден түсінігін айту
Сабақтың тақырыбы: Адамның бәрі бірдей неге ақылды емес?
Әдебиеттік оқу.
Сабақтың мақсаты: а\ Әңгімені оқытып, мазмұнын ашу, жақсы мен жаман қылықтар туралы түсінік беру.
ә\ Алдына қойған мақсаттарына жетуге ұмтылуға, білімді болу үшін ізденуге, төзімділікке тәрбиелеу.
б\ Оқушылардың ой - санасын, сөздік қорларын дамыту. Қолдың ұсақ моторикасы арқылы жұмыс істей алу іскерлігін дамыту;
Пән аралық байланыс: дүниетану, қазақ тілі.
Әдісі: сөздік, көрнекілік.
Түрі: аралас
Көрнекілігі: суреттер, үлестірме қағаз.
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру бөлімі.
1. Оқушыларға құрал - жабдықтарын әзірлету.
2. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
ІІ. Өткен сабақты қайталау.
1. Өлеңді мәнерлеп түсініп, түсінгендерін айту.
2. Өлеңнің Егіннің бастары деп аталуы неліктен?
3. Өлеңнің соңғы екі жолын қалай түсінесің?
4. Тәкаппарлық туралы білетініңді айт.
Сергіту сәті.
Сөйлеуде тыныс алуды дамытуға арналған жаттығу Алақанымызды жылытайық
- Біздің алақанымыз жылыну үшін алақанымызға ұзақ үрлеу керек,
ІІІ. Жаңа сабақ.
Сабақ тақырыбы, мақсатымен таныстыру.
Оқулықпен жұмыс.
1. Ертегіні тізбектей, іштей, дауыстап оқыту.
2. Ертегіге сай мақал - мәтелдерді оқы.
Сөздік жұмыс.
Баспалап қарау - жасырынып қарау.
Көз салу - қарау.
Сыбағасы - өзіне тиісті олжасы
IV. Сабақты бекіту.
1. Адам баласы қалай ақылды бола алады?
2. Ертегіге жоспар құр.
3. Мәтінге басқаша қандай тақырып қоюға болады?
Фонетикалық жаттығу Таңырқау
- Біз әдемі киім көрдік. Біз қалай таң қаламыз?
Ай - ай - ай, ай - ия қандай әдемі! Барлықтарыңыз менен кейін асықпай қайталаңыз.
V. Үйге тапсырма.
1. Ертегіден түсінігін айту.
2. Бұл ертегіден қандай қортынды жасағаныңды айту.
Бағалау.
Бастауыш сынып оқушыларын адамгершілікке тәрбиелеудің теориялық негіздері
Батырлық ертегілердің құрылымдық ерекшелігі
Бәсекеге қабілетті жеке тұлғаны даярлау бағытында жүргізілген психопрофилактикалық жұмыстар
Қазақ ертегілеріндегі кейіепкердің этнолингвистикалық сипаты
Мектепте халық педагогикасын пайдаланудың теориялық негіздері
Қазақ халық ауыз әдебиеті жанрларындағы ертегілерді оқыту
Қазақ халық ертегілері арқылы бастауыш мектеп оқушыларына адамгершілік тәрбиені қалыптастыру жолдары
Халық ертегілері негізінде оқушыларды рухани-имандылық қасиеттерге тәрбиелеу
МЕКТЕПКЕ ДЕЙІНГІ БАЛАЛАРДЫҢ ТІЛІН ДАМЫТУДЫҢ ПЕДАГОГИКАЛЫҚ - ПСИХОЛОГИЯЛЫҚ НЕГІЗДЕРІ
Қазақ ертегілерін зерттей отырып, олардың ұлттық сипатын ашу
БАЙТҰРСЫНҰЛЫ АХМЕТ
Ахмет Байтұрсынұлының «Әдебиет танытқыш» еңбегі ХХ ғасыр басындағы әдебиеттану ғылымының контексінде
Ахмет Байтұрсынұлының өз қолымен жазған еңбектер
Ахмет Байтұрсынұлы
Кәсіби құндылықтар түсінігінің мазмұны
Ахмет Байтұрсынов
А. Байтұрсыновтың өмірі мен қызметі
Экологиялық қауіпсіздікті нығайтудың құқықтық негіздері
Ахмет Байтұрсынов және ұлттық таным мәселелері
Ұлттық және рухани құндылықтарымыз, ұлттық бірлік және ұлттық мақсаттарымыз елдің тұтастығын нығайтушы рухани күш