Сабақтың көрнекілігі. Сабақтың тақырыбы
Сабақтың тақырыбы
§24. 1920–1930 жылдардағы мәдени құрылыс
Сабақтың мақсаты
Білімділік
Қазақстанда білім мен ғылымның дамуын, сондай-ақ өнер саласындағы жетістіктерді оқушыларға түсіндіру.
Дамытушылық
Тарихи оқиғалар мен үдерістерді тарихи-әдеби деректер арқылы баяндату; өткенге ғылыми көзқарас қалыптастыру; салыстыру, талдау және пікір білдіру қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелік
Жастардың Отан тарихына сүйіспеншілігін арттыру, ұлтжандылық сезімін ояту.
Сабақтың сипаттамасы
Сабақтың түрі
Жаңа сабақты меңгеру.
Сабақтың әдістері
- Компьютерде жұмыс жасау
- Ауызша баяндау
- Талдау
Көрнекіліктер
- Карта
- Слайд-суреттер
- Хронологиялық кесте
- Сөзжұмбақ
- Тест
- Тапсырмалар
Сабақтың барысы
- I Ұйымдастыру бөлімі
- II Үй тапсырмасымен жұмыс
- III Жаңа сабақ
- IV Тапсырмалармен жұмыс
- V Жаңа сабақты бекіту
- VI Оқушыларды бағалау
- VII Үй тапсырмасын беру
I. Ұйымдастыру бөлімі
Оқушылармен амандасу, сыныпты түгендеу, сабаққа назар аударту.
II. Үй тапсырмасымен жұмыс
Тест тапсырмалары
Әр сұраққа берілген нұсқалардың ішінен дұрыс жауапты таңдаңыз.
-
1) Қазақ КСР Конституциясы қашан қабылданды?
- а) 1937 жылғы наурыз
- ә) 1934 жылғы сәуір
- б) 1936 жылғы желтоқсан
- в) 1935 жылғы мамыр
- г) 1933 жылғы шілде
-
2) Қазақстандағы ұлттық шеткері аймақтарды бағындыру саясатын белсенді жүргізушілер кімдер?
- а) Н. Ежов, Ф. Голощекин
- ә) Н. Ежов, А. Байтұрсынов
- б) Ф. Голощекин, Т. Рұсқұлов
- в) Т. Рұсқұлов, Н. Ежов
- г) А. Байтұрсынов, Ф. Голощекин
-
3) Қазақ АКСР-і одақтас республика болып қай жылы құрылды?
- а) 1932 жыл
- ә) 1936 жыл
- б) 1937 жыл
- в) 1938 жыл
- г) 1940 жыл
-
4) Лаңкестік жаппай сипат алған кезеңді көрсетіңіз.
- а) 1941–45 жж.
- ә) 1937–38 жж.
- б) 1927–31 жж.
- в) 1931–33 жж.
- г) 1918–20 жж.
-
5) Ф. И. Голощекин ұсынған идеяны көрсетіңіз.
- а) ЖЭС
- ә) Әскери коммунизм
- б) Азық-түлік салғырты
- в) Индустрияландыру
- г) «Кіші Қазан»