Орыс тілі. Ұйымдастыру кезеңі

Сабақ жоспарының мазмұны

ШҚО, Аягөз қаласы, «№3 ЖОББМ» КММ. Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі: Кошкенбаева Меруерт.

Мақсаты

Білімділік: тілдің қарым-қатынас құралы екендігін, тілдің өзіне тән ерекшеліктерін, күнделік оқушының айнасы екенін және баға — оқушы білімінің нәтижесі екенін түсіндіру.

Дамытушылық: сөздік қорын молайту, өз ойын еркін әрі жүйелі жеткізе білуге дағдыландыру.

Тәрбиелік: ұқыптылыққа, мәдениетті сөйлеуге, ізденімпаздыққа тәрбиелеу.

Көрнекілік
Слайд, сурет, қима қағаз
Сабақ түрі
Жаңа сабақ
Әдіс-тәсілдер
Топпен жұмыс, сұрақ-жауап, ойын

Сабақтың барысы

  1. Ұйымдастыру кезеңі
  2. Үй тапсырмасын тексеру
  3. Ой түрткі кезеңі
  4. Жаңа тақырып
  5. Үйге тапсырма
  6. Қорытындылау
  7. Бағалау

Жаңа сабақ: апталық тапсырмалар

Төмендегі бөлімдерде аптаның әр күніне жоспарланған пәндер бойынша тапсырмалар берілген. Мақсат — күнделік арқылы тілдік дағдыны, есептеу сауаттылығын және шығармашылық белсенділікті жүйелі дамыту.

Дүйсенбі

Қазақ тілі • Орыс тілі
Қазақ тілі
Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қой.

Мен... ң к.. нделігім б... р. М... н оғ... н с... бақ кест... сін жазам... н. Күндел... гіме м... ғалімдер менің ба... аларымды қояды. Ата-ан... м күнделігімнен көріп от... рады. Ол... р күнделікке қ... л қояды.

Орыс тілі
Аударып жаз.
  • 1) Все — бәрі, Лекарство —
  • 2) Ювелир — зергер, Врач —
  • 3) Народ — халық, Рыба —
  • 4) Родинка — қал, Мёд —

Сейсенбі

Математика • Ағылшын тілі • Дүниетану
Математика
Мына сандарды дұрыс атаңдар.
1) 9, 6, 8, 5, 6, 40, 6
2) 5, 10, 4, 6
3) 1000, 6, 80, 60
Ағылшын тілі
Осы сандарды ағылшынша айт.
Тапсырма: жоғарыдағы сандарды ағылшын тілінде ата.
Дүниетану
Сандардың басқы әріптерінен жануарлардың атын құра.
Тапсырма: берілген сандардың атауынан бастапқы әріптерді алып, жануар атауларын құрастыр.

Сәрсенбі

Дене шынықтыру • Ән-күй
Дене шынықтыру
Сергіту сәті.

Қолды белге қоямыз,
Басты оңға бұрамыз,
Басты солға бұрамыз,
Бір отырып, бір тұрып,
Бір отырып, бір тұрып,
Біз демалып қаламыз.

Ән-күй
«Ұшты-ұшты» ойыны. Жаңылысып қалған оқушы ән айтады.
Торғай ұшты, ұшақ ұшты, бұлбұл ұшты, сауысқан ұшты, қарындаш ұшты т.б.

Бейсенбі

Әдебиет • Бейнелеу өнері
Әдебиет
Сөздерді буынға бөл, буын түрлерін ажырат.
сөз сөйлем әңгіме ертегі шығарма мазмұндама
Бейнелеу өнері
Төмендегі сөздердің бейнесін тап (суреттер арасынан таңда).
1-топ
  • қарлығаш
  • сүт
  • шұжық
  • тауық
  • түлкі
2-топ
  • нан
  • қасық
  • әтеш
  • тасбақа
  • жұмыртқа
  • торғай

Жұма

Еңбекке баулу • Өзін-өзі тану
Еңбекке баулу
Сөзжұмбақты шеш (тігінен «Сыныптас» сөзі шығады).
1. Уrok — сабақ
2. Klass — сынып
3. Predmet — пән
4. Kvadrat — шаршы
5. Tetrad — дәптер
6. Doska — тақта
7. Topor — балта
8. Nacherti — сыз
Өзін-өзі тану
Сабақтан алған көңіл күйіңді және әсеріңді смайлик арқылы көрсет.
Тапсырма: өз көңіл күйіңді таңдап, неге олай таңдағаныңды бір сөйлеммен түсіндір.

Сенбі

Жазылым
«Менің күнделігім»
Шағын шығарма жаз.
Тапсырма: күнделіктің не үшін қажет екенін, оның оқушыға берер пайдасын және өз күнделігіңді қалай жүргізетініңді қысқаша сипатта.

Жексенбі

Қорытынды
Білімді бағалау
Оқушылардың білім деңгейін қорытындылап, бағалау жүргізіледі.
Нәтиже: апталық тапсырмалар бойынша белсенділік, орындау сапасы және түсіну деңгейі есепке алынады.