Сабақ мақсатымен оқушыларды таныстыру
Сабақ: Дүниетану.
Тақырып: Отаным. Астана.
Отаным менің байтақ өлкем.
Мақсаты: Отан – Қазақстан, туған ел туралы түсініктерін кеңейту. Туған ел Отан туралы оқушылардың сөйлеу дағдыларын қалыптастыру. Отанға, халқына деген сүйіспеншілікке оны қадірлей, қастерлей білуге тәрбиелеу.
Құрал – жабдықтар, көрнекіліктер: Карта, суреттер, деңгейлік тапсырмалар, кеспе қағаздар.
Сабақ түрі: аралас, дамытушылық.
Әдіс – тәсілдер: түсіндіру, сұрақ – жауап, әңгімелеу, ой қозғау.
Сабақ барысы: І Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. Сабақ мақсатымен оқушыларды таныстыру.
ІІ Психологиялық дайындық.
- Балалар бүгінгі сабақ ерекше өтпек. Себебі, бізге қонақ келіп отыр. Кәне, бәріміз орнымыздан тұрып, күлімдеп алғысымызды айтайық.
Барлығы: Қуанамын мен де,
Қуанасың сен де,
Қуанайық достарым
Арайлап атқан күнге
Міне жүрегіміздегі осындай жылумен сабағымызды бастайық.
Балалар, бізге қонаққа алтын балық та келіпті. Ол текке келмепті Мен баяғыда шалдың көптеген тілектерін орындаған едім, бірақ кемпірі қанағат етпей мені ренжіткен еді. Енді сендер менің тілектерімді орындаңдар, сонда мен де сендердің барлық тілектеріңді орындаймын - дейді.
Келісеміз бе, балалар?
ІІ Өткенді пысықтау. Олай болса алтын балықтың алғашқы тілегі үй тапсырмасы бойынша.
Сұрақ – жауап.
Жақсы балалар. Алтын балық үй тапсырмасы бойынша риза.
ІV Жаңа сабақ.
Ой қозғау. Мен оның түнін сүйем, күнін сүйем.
Ағынды өзен, асқар тау, гүлін сүйем
Мен оның қасиетті тілін сүйем
Мен оның құдіретті үнін сүйем.
- Бұл өлең не туралы?
- Балалар, енді балықтың тағы бір тапсырмасы сөзжұмбақ шешкізу: Отан , Астана сөздері шығады.
Өңделетін материалдардың қасиеттерімен таныстыру
Математиканы бастауыш оқыту әдістері
Бастауыш кластарда математиканы оқыту әдістемесінің жалпы мәселелері
Дүниетану пәнінен дәріс кешені
Бастауыш сыныптарда математиканы оқытудың міндеттері.
Бастауыш сыныптарда математиканы оқытудың әдістемесінің қалыптасуы мен дамуы
Көркем шығарма бойынша оқушылармен пікір алмасу
Бастауыш кластарда математикасында дайындық кезеңін оқыту әдістемесі
Қазақтың ұлттық киіміндегі ою-өрнек элементтерін оқыту
Қағанаттар атауы техникасымен топқа бөлу
Модулдық технологияны сабақта пайдалану
Кәсіби бағдар берудегі оқушылардың тұлғалық ерекшеліктерін психологиялық зерттеу
Математикадан сыныптан тыс жұмысындағы оқушылардың шығармашылық қызметін дамыту
Физика сабағында оқушыларды қарқындата оқыту
Дәстүрден тыс сабақ өту әдісі
Оқушыларды тәрбиелеудегі отбасы мен мектеп тәрбиесі
ҚҰМЫРА САБАҚ
ЖӘНДІКТЕР ЖОЛАМАЙТЫН КИЕЛІ САБАҚ
Ағылшын тілі сабақтарының танымдық белсенділікті арттыру мүмкіндіктері
ТАРИХ САБАҚТАРЫНДА ТАРИХИ-МӘДЕНИ ЕСКЕРТКІШТЕРДІ ПАЙДАЛАНУ