Жауаптарына қарай сабақтың мақсатын ашу

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: He’s from Kazakhstan

Мақсаты

“He’s from Kazakhstan” лексикалық тақырыбы негізінде to be етістігінің жасалу жолдарын меңгерту.

Күтілетін нәтижелер

  • A Мәтін бойынша жаңа сөздерді біледі және to be етістігінің жасалу жолдарын меңгереді.
  • B to be етістігін қолдана отырып, жаңа сөздермен сұраулы сөйлем құрастырады.
  • C to be етістігінің қысқарған формасын есімдіктермен қолданып, сұраулы сөйлем құрастырады.

Керекті жабдықтар

  • Электронды оқулық
  • Видеоролик
  • Интерактивті тақта

Сабақ барысы

Кіріспе

Топқа бөлу

Оқушылар Қазақстан тақырыбындағы мозайка техникасы арқылы 4 топқа бөлінеді. Топтар Қазақстан қалаларының суреттері бойынша қалыптастырылады.

Тұсаукесер

Үй тапсырмасы + көпір

«Уақыт шеңбері» әдісі арқылы үй тапсырмасын бекіту

  • How do you spell your name?
  • How do you spell your surname?

«Стикердегі 10 сұрақ» әдісі арқылы жаңа сабаққа көпір жасау

Бір оқушының маңдайына “Kazakhstan” сөзі жазылған стикер жапсырылады. Оған бұл — елдің атауы екені айтылады. Қалған оқушылар иә/жоқ түріндегі сұрақтар қояды:

Сұрақ үлгілері

London?

Kazakhstan?

Жауап

Оқушылар сұрақтарға Yes немесе No деп жауап береді.

Жауаптар негізінде сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.

Негізгі бөлім

Сөздік + грамматика

Жаңа сөздер

Word

a boy

Word

a girl

Word

a man

Word

a woman

Зерттеушілік әңгіме (ойлануға түрткі сұрақтар)

  • What is your name?
  • Where are you from?
  • What is the capital of Kazakhstan?

Қолдауды қажет ететін оқушыға (АББҚ)

Сұрақ

What is your name?

Жауап үлгісі

My name is ________.

Сұрақ

Where are you from?

Жауап үлгісі

I am from Kazakhstan.

Оқулықпен жұмыс (үлгі диалог)

Ex 3, p.46

Ben: Who’s that boy?

Carol: That’s Omar.

Топтық жаттығулар

1-топ — Ex 4, p.46

Досыңмен туыстарың туралы сөйлес.

Үлгі (a)

Who’s that boy? (man, woman, girl)

That’s my brother. (father)

Үлгі (b)

That’s my sister. (mother)

2-топ — Ex 5, p.46

Ben: Where’s he from?

Carol: He’s from Kazakhstan.

3-топ — Ex 6, p.46

Сұрақ

Where is Omar from?

Жауап үлгісі

He’s from ________.

Сөздер

Omar, Andy, Mark, Ben, Boris, Kazakhstan, London, Leeds, Bristol, Moscow

Бағдар картасымен жұмыс

Жеке тапсырмалар

Moving on map

Name: ____________________

Topic: He’s from Kazakhstan

1) Қажет

Қалам, сөздік.

2) Қайталау

“to be” етістігі (3 минут).

3) “to be” етістігімен сөйлемдерді толықтыр (4 минут)

I _______ from France.

We _______ from Kazakhstan.

They _______ from Italy.

4) Сұрақтарға жауап бер (5 минут)

Where’s Abai Kunanbaev from?

_________________________

Where’s Toktar Aubakirov from?

_________________________

Where’s Alla Pugacheva from?

_________________________

You are good!

Бағалау критерийлері

  • Тапсырманы уақытында және жылдам орындау.
  • Сөйлемдерді қате жібермей құрастыру.
  • Сұрақтарға нақты жауап беру.

Қолдауды қажет ететін оқушыға (АББҚ)

Exercise 7, p.46.

Диалог құрастыру (ойлан – бірік – бөліс)

Оқулықтағы 2 диалогты оқып, жұппен талқылап, кейін топ ішінде бірігіп жаңа диалог құрастырады.

«Бағдаршам» әдісі бойынша өзара бағалау

Топтар бір-бірінің диалогын тыңдап, түсіндіру деңгейін бағалайды.

Жасыл

Мазмұны нақты, дәлелді, түсінікті, жүйелі.

Сары

Түсінікті, бірақ нақтылығы жеткіліксіз; баяндауы күрделірек.

Қызыл

Мазмұны түсініксіз.

Қорытынды бөлім

Бекіту + рефлексия

Деңгейлік тапсырмалар (жеке жұмыс)

A1 — Ex 10, p.47

Сыныптастарың туралы досыңмен сөйлес.

Where’s Arman from?

He’s from Tastak.

B1 — Ex 9, p.47

Бұл қыздар туралы досыңмен сөйлес.

Where’s Ann from?

She’s from ________.

Сөздер

Ann, Asel, Mary, Kate, London, Almaty, Washington, Kiev

C1 — Ex 11, p.47

Елдер мен қалалар туралы досыңмен сөйлес.

Where’s Astana?

It’s in ________.

Жадыны дамытуға арналған ойын

Әр топқа ағылшын әліпбиінің әріптері беріледі. Оқушылар бүгінгі сабақта кездескен сөздерді әріптерден құрастырып жазады.

Өзін-өзі және өзара бағалау

Жұмыстар «аңдатпалы мысалдар (идеалды шешім)» стратегиясы бойынша салыстырылып, бір-бірін бағалау ұйымдастырылады.

Үй тапсырмасы

Exercise 12, p.47; жаңа сөздер.

Оқушылар үй тапсырмасын күнделікке жазып алады.

Рефлексия

Бүгінгі сабақ бойынша өзіңді «бағалау ағашының» қай жерінде тұрмын деп ойлайсың? (Қорша.)

Неліктен?