Тіл дамыту сұрақтарын қою
Сынып: 1
Мұғалімі: Туякова. Г. К.
Тақырыбы: Достық.
Мақсаты: 1. Оқушыларға достық тақырыбын түсіндіру, достарға байланысты сөздерді оқыту, суреттердің аттарын айтқызу, сергіту сәтін үйрету;
2. Суретпен сөйлету арқылы оқушылардың сөйлеу тілін дамыту, сөздік қорларын молайту, сөздерді қайталату арқылы тілдерін дамыту;
3. табиғатты аялап, қорғай білуге, үлкенге құрмет көрсетуге, еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу;
Әдіс – тәсілдер: Түсіндіру, баяндау, қайталау, сөздік, суретпен жұмыс, аударма, сұрақ - жауап т. б.
Көрнекіліктер: Достық жайлы балалардың суреттері, ереже.
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі: - Сәлеметсіздер ме, оқушылар!
- Оқушыларды түгендеу;
- Кітап, дәптерлерің бар ма?
Тіл дамыту сұрақтарын қою:
- Қазір жылдың қай мезгілі?
- Қандай жыл мезгілдерін білесіңдер?
- Бүгін аптаның қай күні?
- Қандай ай?
Өткен тақырып бойынша қайталау сұрақтары:
Хайуанаттар бағы туралы не білесіңдер?
Аңдардың атауларын айтыңдаршы?
2. Жаңа сабақ: - Оқушылар, бүгін біз достық жайлы әңгіме қозғаймыз 154 бетті ашыңдар.
Мұғалім сөзі: Оқушылар достық дегеніміз ол адамның бір - бірімен айрылмастай адал болуы. Жүз теңгең болғанша, жүз досың болсын деген мақал бар ғой, осы мақалды талдап көрейік.
Мақсатымыз: Достық туралы әңгіме қозғау, сөздерді қайталау, сөйлеп үйрену.
Достық туралы әңгімені қозғамас бұрын жаңа сөзді қайталап оқып өтейік.
Жаңа сөздермен таныс
Дос - друг
Достық - дружба
Ақылды - умный (- ая,- ое)
Әдемі – красивый (- ая,- ое)
1 - тапсырма. Монолологты тыңда.
- Мынау – мен.
- Мен атым – Нұрлан.
- Менің досым бар.
- Аты -
2 - тапсырма.
Сергіту сәті.
3 - тапсырма Мәтінді түсініп оқы.
Мынау мен.
Менің атым Нұрлан.
Менің досым бар.
Аты Назерке. Ол бірінші сыныпта оқиды. Назерке ақылды қыз.
Бағалау: Сабаққа жақсы қатысып отырған оқушыларды бағалайық. Үй жұмысы 152 бет, 5 тапсырма.
4. Қорытынды кезеңі: оқушылар, Үй жануарлары мен хайуанаттардың айырмашылығын айтып бер. Хайуанаттар туралы тағы не білесіңдер.
Бастауыш сыныптарда оқушыларды грамматикалық талдауға үйрету
Жиынтық бағалаудың құрылымы
Грамматиканы оқытудың ғылыми негіздері
Сын есім түсінігі
Сын тұрғысынан оқыту
Әдебиеттік оқу сабақтарында ертегілерді оқыту жолдары және Әдіс- тәсілдері
Сабақта қолданылатын Жаңа технологиялардың әдіс - тәсілдері
Жоғарғы оқу орнындағы лекция. Ағымдағы лекция
Шет тілін оқытудың әдістері
БАСТАУЫШ СЫНЫПТАРДА СӨЙЛЕМ МҮШЕЛЕРІН ОҚЫТУДЫҢ ТҰЖЫРЫМДАМАСЫ
Кәсіпорынның бәсеке қабілеттілігін жетілдіру жолдары
ТІЛЕУҚАБЫЛ ӨТЕЙБОЙДАҚ
ПАСКАЛЬ - Программалау стилі, деректерді енгізу және шығару
КОММЕРЦИЯЛЫҚ БАНКТЕРДІҢ НЕСИЕЛІК САЯСАТЫН ЖЕТІЛДІРУ ЖОЛДАРЫ
Тауарлық – материалдық қорлар есебі мен аудиті және олардың жетілдіру жолдары
Қазақ тiлiн оқытудың, ұйымдастырудың әдiстемелiк ерекшелiктерi
Мәтін және онымен жұмыстың бағдарламалық талаптарын орындаудың негізгі жолы – тілдік талдау
Несиенің ақшаларының қажеттілігі мен маңызы
Индустриялық-инновациялық стратегияның басты бағыты – бәсекеге қабiлеттi өнеркәсiптi дамыту