Оқушыларды жан - жақты болуға, техникалық құрылғыларды пайдалану барысында жүйелілікке тәрбиелеу
Рудный қаласы,
№19 орта мектебінің информатика пәнінің мұғалімі
Боранбайқызы Диана
Информатика 8 сынып
Сабақтың тақырыбы: Компьютерлік графика
Сабақтың мақсаты:
Білімділік мәні: Оқушыларды компьютерлік графика ұғымымен таныстыра отырып, графиканың түрлері, редакторлары туралы білімдерін қалыптастыру;
Дамытушылық мәні: Оқушылардың компьютерлік графикамен жұмыс істеу үйрету арқылы теориялық білімін, ой - өрісін, шапшаң ойлау қабілетін дамыту;
Тәрбиелік мәні: Оқушыларды жан - жақты болуға, техникалық құрылғыларды пайдалану барысында жүйелілікке тәрбиелеу;
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Пәнаралық байланыс: Сурет және сызу сабағы
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин.)
Мұғалімнің іс - әрекеті
1. Сәлемдесу.
2. Ұйымдастыру.
3. Топқа бөлу.
4. Сабақ барысымен таныстыру.
5. Бағалау парағын таныстыру.
6. Балалардың назарын сабаққа шоғырландыру
Оқушының іс - әрекеті
• Сәлемдесу
• Өздерін ретке келтіру
• Топқа бөліну
• Кітап құралдарын дайындыққа келтіру
Әр оқушыға стикерлер таратып беру. Сол стикерлерге сабақ алдындағы көңіл күйлерін білдіретін смайликтін суретін салады.
Үй тапсырмасын тексеру (7 мин.)
(сұрақ - жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау тәсілі)
1. бұл графикалық экранда әрбір пиксельдің жарықталыну түсі мен белгісі кодталған оперативті жадының бөлігі -...( Экран буфері)
2. графикалық экрандық беттер - пайдаланылған графикалық экранның режиміне, дисплейдің... (типіне) және жадының... (көлеміне) тәуелді графикалық экран үшін бір немесе бірнеше буфер.
3. Borland International фирмасы... (СRAPH) арнайы программалар кітапханасын жасап шығарған.
4. Мәтіндік режимде процедураларды пайдалану үшін алдымен... (GRT) модулін іске қосу керек.
5. Графикалық экранның мүмкіндігі дегеніміз – бұл экранға шығарылатын бейненің... (дәлдігі).
6. Графиктік режимнен шығу үшін... (Closegraph) процедурасы пайдаланылады.
7. Графикалық режимді алғаш рет іске қосу үшін (INITCRAPH) процедурасы қолданылады
8. (PutPixel) процедурасы экранға нүктені көрсетілген координатасымен және түсімен шығарады.
Қызығушылықты ояту (2 мин.)
Әбілхан Қастеевтің шығармасы мен фотографтың түсірген суретін салыстырып жаңа сабаққа көшеміз
5 сыныпта ақпараттық процесстерді оқыту әдістемесі
Информатика пәнінен әдістемелік құрал
Интерактивті оқыту технологиясының артықшылықтары
Кәсіптік бағдар берудегі бүкіләлемдік әлеуметтік желілер
Ойды логикалық түрде дамыту
Дарынды балаларды дамытудың маңызы
Бастауыш мектеп жасындағы балаларды оқытуда жас ерекшеліктерін ескеру принципінің мәні
Оқушылардың өзіндік іс-әрекеттерін ұйымдастыру және танымдық қабілеттерін дамыту
Ойын- бала әрекетінің негізгі түрі
САБАҚТА ЖӘНЕ ТӘРБИЕДЕ ОҚУШЫЛАРДЫҢ ДАРА ЕРЕКШЕЛІКТЕРІ
Аурудың тұрақтылығы және даму себебі
ҚР қоғамдық жаңа даму кезеңінде жоғары білім беру
Коммерциялық ақпарат пен коммерциялық кұпия мәні және оны қорғау
Жазаның жүйелерінің және түрлерінің жалпы сипаттамасы
Аудиттің мәні және оның нарықтық экономика жағдайындағы ролі
Адамдар арасындағы қарым-қатынас және іс-әрекет психологиясы
Жиынтық сұраныс және жиынтық ұсыныс,бұлардың кейнстік үлгісі
Агробизнес және агроөнеркәсіп интеграциясының арасындағы байланыс
Оқытудың жаңа технологиясын пайдалану
Ақшаның маңызы, қызметтері және оның ерекшеліктері