Ондық бөлшектерге көбейту
Тақырыбы: Ондық бөлшектерге амалдар қолдану
Математика 5 класы
Сабақтың мақсаты: Ондық бөлшек тақырыбын пысықтау;
Оқушылардың алған білімдерін пысықтау;
Ондық бөлшектерге амалдарды кеңінен қолдануын тексеру;
Оқушыларды тапқырлыққа, шапшаңдыққа, ауызбіршілікке тәрбиелеу, адамгершілік тәрбие беру;
оқушылардың ойлау, шығармашылық, есте сақтау қабілеттерін дамыту;
Сабақтың түрі: тақырыпты бекіту
Сабақта қолданатын технология: Блум таксономиясы; СТО стратегиялары
Сабақтың әдістері: топтық жұмыс, жұптық жұмыс, жеке жұмыс
Сабақтың барысы
І. Қызығушылығын ояту а) сабаққа дайындығын тексеру; ә) оқушылардың назарын сабаққа аудару үшін Қызыл өрік биін билеу.
б) топқа бөлену (3 мин)
ІІ. Танып білу Әр топ сұрақ қойылады (12мин)
1. Ондық бөлшектерді қосу
2. Ондық бөлшектерді азайту
3. Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту; 10, 100, 1000 т. с. сандарға көбейту
4. Ондық бөлшектерге көбейту; 0, 1; 0, 01; 0, 001 т. с. с сандарға көбейту
5. Ондық бөлшектерді натурал санға бөлу; 10, 100, 1000 т. сс бөлу
6. Ондық бөлшектерге бөлу; 0, 1; 0, 01; 0, 0001 сандарына бөлу
ІІІ. Түсіну Әр топ 10 есеп құрастырып қалған әрбір топқа 2 ауызша шығарылатын есеп қояды. (12 мин)
ІV. Қолдану Математикалық марафон 7мин
25 есеп беріледі
1) Е 0, 004+16
2) К 1, 08+2, 11
3) Қ 14+0, 01+0, 009
4) Л 0, 37+7, 402+0, 6005
5) Ң 0, 82 - 0, 4
6) І 0, 9 - 0, 09
7) Ө 2 - 0, 7
8) З 18, 9 - 9
9) Ы 60, 5 - 2, 38
10) С 12 -(5, 5 - 0, 45)
11) С 0, 25˖2
12) Е 500˖0, 0254
13) Д 0, 014˖7, 5
14) Ө 10, 2˖0, 1
15) Р 0, 243˖10000
16) К 6: 0, 8
17) І 9: 0, 36
18) 13, 2: 2, 4
19) 12, 4: 0, 031
20) 5, 5: 100
21) 37, 64 - 290, 4: 4, 8
22) 9, 89+10, 11: 2, 5
23) (83, 76+639, 84): 6, 7
24) 43, 16(3, 4+1, 8)
25) 18: 2, 4+32, 6
V. Талдау Кубизм стратегиясы 5мин
1жақ. Ондық бөлшектер мен жай бөлшектердің айырмашылығын табу;
2 жақ. Есеп шығару а) 37, 64 - 1, 34˖(290, 4: 4, 8) б) 15 -(9, 89+10, 11: 2, 5)
3 жақ. Текстік есеп. Саяхатшылар бір күнде 21, 9 км жүрді. Түске дейін олар, түстен кейінге жүрген жолдан 6, 3 есе артық жүрді. Түске дейін қанша километр жүрді? Есепте теңдеу құру арқылы шешіңіз?
4 жақ. Теңдеу шешу. а) (х+9) ˖2, 05=200, 4 ә) 4, 8у - 2, 5у=4, 35
5 жақ. Ондық бөлшек пен жай бөлшектің арасындағы байланыс
6 жақ. Ондық бөлшек біздің өмірімізде.
VІ. Кестені толтыру. Тігінен де, көлденен де 4, 8 саны шығу керек 5 мин
Математика пәні мұғалімі Укибаева С. Т.
Жай бөлшекті алу
Бөлшек сандарды оқыту
Бөлшек сандарды оқыту реті
Бөлшектерге амалдар қолдану
Нақты сандар
Жай бөлшектерге амалдар қолдану
Нақты сандар және олардың қасиеттері
Жай бөлшектің ондық жуықтауы
Сандар әлемінің сырлары
Нақты сандар және олардың қасиеттері. Бүтін сандар және оларға амалдар қолдану
Көйлектік маталар тобына арналған реляциондық мәліметтер қорын құру және өнімдер сапасын эксперттік бағалау
Электрондық кестенің көмегімен мектеп информатика курсы бойынша көпнұсқалы тестер жасау әдісі
Электрондық үкімет
Электрондық оқулықтарды пайдалану
Оқу процесінде гипермәтіндік электрондық оқулықтарды енгізу
ЭЛЕКТРОНДЫҚ ПОШТА
Иондық сәулелендірумен зақымданғанда медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру
Алкмеон адамзат тарихында бірінші болып ғылыми анатомиянын негізін қалаған ғалым, дәрігер, философ, Кротондық медицина мектебінің өкілі
мІштөліалды кезең (предплодный период) - эмбриондық дамудың гастогенез және органогенез сатыларындағы эмбриогенез кезеңі
Жапондық байлардан