Суретке қарау арқылы дәрігердің түрлерін ажырату

Сабақ тақырыбы

1) Дәрігер қабылдауында
2) Біздің үй

Бұл жоспар бастауыш сынып оқушыларына тыңдалым, айтылым, жазылым дағдыларын дамытуға бағытталған.

Оқу мақсаттары

  • 1.1.4.1 Мұғалімнің көмегімен тыңдалған материалдың не туралы екенін түсіну.
  • 1.2.2.1 Сурет бойынша 2–3 сөйлем құрастыру.
  • 1.4.2.1 Мұғалімнің көмегімен тыңдалған аудиовизуалды материал бойынша таныс заттардың атауын жазу.

Ойлау деңгейлері

Түсіну, білу, қолдану, анықтау, синтездеу.

Сабақ барысы

Басы

  • Сәлемдесу, түгендеу.
  • Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
  • Психологиялық ахуал қалыптастыру: доп лақтыру арқылы бір-біріне сәттілік тілеу.
  • «Гүлдер» арқылы 3 топқа бөлу.
  • Сурет көрсету арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу: «Балалар, суреттен не көріп тұрмыз? Әсем қайда келді?»

Ортасы

1-тапсырма (топтық жұмыс)

Суретке қарап, дәрігер мамандықтарының түрлерін ажырату. Тақтада «Дара диаграммасы» ілінеді. Оқушылар диаграммаға дәрігер түрлерін жазады.

Мысалдар: балалар дәрігері, ЛОР (құлақ-мұрын), тіс дәрігері.

Сергіту сәті

«Балақай» сергіту жаттығуын орындау.

Соңы

2-тапсырма (топтық және жұптық жұмыс)

Постермен жұмыс: үш топқа суреттер таратылады. Оқушылар суретті бояп, топпен сипаттама береді. Әр топтан бір оқушы шығып, рөлдік диалог құрастырады.

Дескрипторлар

  • Дәрігер мамандықтарының түрлерін ажырата алады.
  • Сөздікпен жұмыс жасайды.
  • Постермен жұмыс жасайды.
  • Суретке сипаттама береді.
  • Диалогтік қарым-қатынасқа түседі.

Үй тапсырмасы және кері байланыс

Үй тапсырмасы

  • Дәрігер туралы тақпақты жаттау.
  • Үлгерімі жоғары оқушылар: «Мен дәрігер болсам» тақырыбында 3–4 сөйлемнен шағын әңгіме жазу.

Кері байланыс

«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау: оқушылар түсіну деңгейін түспен көрсетеді (жасыл, сары, қызыл).

Мұғалім

Кабылбекова Бакыткул Нуржаубаевна