Әңгіме құрай білуге дағдыландыру
1.Сабақтың тақырыбы: Ө. Тұрманжанов Қарлығаш
2.Сабақтың мақсаты: Оқушыларды мәнерлеп оқуға машықтандыру, негізгі ойды түсіндіріп, мәнерлеп оқи білуге төселдіру. Әңгіме құрай білуге дағдыландыру.
Дамытушылығы: Ойлау дағдыларын қалыптастыру. Жүйелі ойлау қабілетін, тіл байлығын молайту.
Тәрбиелілігі: Жаман қасиеттерден жирену, адамгершілікке тәрбиелеу.
Әдісі: сұрақ - жауап
Сабақтың көрнекілігі: Өлең мазмұнына сәйкес суреттер, портреттер, сөзжұмбақ
Пәнаралық байланыс: Дүниетану, бейнелеу
3. Сабақтың жүрісі:
1. ұйымдастыру бөлімі
2. Үй тапсырмасын тексеру
Әңгіме неге Шыбық деп аталады?
Шыбық әңгімесінде сендерге кім ұнады?
Бақыт пен Темірге мінездеме беріңдер
Бізде сондай балалар бар ма?
Жақсы әдетті үйреніп, жаман әдеттен аулақ болу керек.
Орыс сыныптарына қазақ тілі пәнінен мәтінмен жұмыс жасау әдістемесі
Қазақ тілі сабағында қолданылатын әдіс-тәсіл түрлері туралы
Сауат ашудың мақсаты мен міндеттері
Лексикалық ұғымдарды меңгертіп, оқушының білім дағдысын қалыптастыруда жаттығу
Қытай тілін үйретудің жаңа әдіс- тәсілдерін қалыптастыру
Бастауыш сыныптағы сын жұмыстар оларды жүргізу әдістемесі
«Тіл сабақтарындағы сөздік жұмысы»
Қазақ тілі сабағындағы жазба жұмыстарының жүйесі
Тіл төңірендегі кейбір ойлар
Лексиканы оқытудың принциптері
Күйлердің шығу тарихы туралы аңыз - әңгімелер
Жануарлар жауынан қалай құтылатынын өздерің әңгімелеп, талқылаңдар
Бастауыштары есімдіктердің әр түрінен болатын Менің курстас жолдастарым тақырыбында шағын әңгіме құрастырыңыз
Жеті атсын білуге тәрбиелеу
Мұғаліммен және сыныптастарымен әңгімелесу - оқушының қызмет белсенділігін қамтамасыз ететін және түсінігін дамытатын маңызды құрал
Жырдың қысқаша әңгімесі мынадай
Тәуелсіздікті жырлап көңілге тигізуге болады, суретпен бейнелеп таңғалдыруға болады, әңгімелеп елестетуге болады
Рақмет әңгімеңізге
Жәлменде Байшығашұлы турады әңгімелер
Суретке сүйеніп әңгімеле