Сабақта меңгерілетін дағдылық мақсаттар:Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы мәлімет беріп, мәнерлеп оқу дағдыларын жетілдіру, өлеңді сатылай кешенді талдау арқылы білімдерін көтеру
Сабақта меңгерілетін дағдылық мақсаттар
Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы мәлімет беру, оқушылардың мәнерлеп оқу дағдыларын жетілдіру, өлеңді сатылай кешенді талдау арқылы білім деңгейін көтеру.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар білуі тиіс
Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы негізгі ақпаратты біледі.
Оқушылардың көпшілігі білуі тиіс
Тақырып мазмұнын түсінеді және негізгі ойды анықтай алады.
Кейбір оқушылар білуі тиіс
Автордың өзге де шығармаларын атап, қысқаша сипаттай алады.
Бұрыннан бар білімдері
Оқушылар тапсырмаларды сатылай кешенді талдау тәсілі арқылы орындаудың негізгі қағидаларын біледі.
Назар аудару
Сабақ барысында талдаудың әр қадамын дәлелмен толықтыру және ойды нақты жеткізу дағдысы бекітіледі.
Сабақ барысы
Басталуы: ұйымдастыру кезеңі
«Менің көңіл-күйім» жаттығуы
Оқушылардың көңіл-күйін түсініп, оны басқаруға, қадағалауға және дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу.
Тапсырма
Алдарыңдағы бланкіге өз көңіл-күйлеріңді сурет арқылы бейнелеңдер.
Қызығушылықты ояту
«Шеңбер бойымен әңгімелеу» әдісі арқылы үй тапсырмасын әр оқушы қысқаша айтып шығады.
Таныстырылым
Жаңа сабақ тақырыбы бойынша қысқаша кіріспе мәлімет беріледі, негізгі сұрақтар қойылады.
Ортасы: жаңа сабақ
Тақырыпты меңгерту барысында оқушылардың оқылым, талдау және шығармашылық ойлау дағдылары қатар дамытылады.
Шығармашылық тапсырмалар (топтық жұмыс)
1-топ
Тақырып бойынша сурет салу.
2-топ
Тақырып бойынша өлең жазу.
3-топ
Тақырып бойынша эссе жазу.
Түйінді сұрақ
Қабыш Жәркенов шығармасындағы негізгі ой қандай, әрі Есімнің сабақ оқуды үйрену жолы оқушыға қандай үлгі береді?