Бөлінгіштің жоғарғы разряд бірліктері бөлінгіштен кем емес жағдайда бір таңбалы санға бөлу
Сабақ: математика
Тақырыбы: Бөлінгіштің жоғарғы разряд бірліктері бөлінгіштен кем емес жағдайда бір таңбалы санға бөлу.
Қолданылған модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту мен оқуда ақпараттық – коммуникациялық технологияларды қолдану. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. Білім берудегі басқару және көшбасшылық. Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту және оқу.
Стратегиялар: Диалог Түрткі болу . Ментальды карта . Сергіту сәті Әнге билету .
Жұптық жұмыс , Топтық жұмыс , Өзін - өзі бағалау . Рефлексия 1сурет, 5 сөз .
Мақсаты: көп таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілдері туралы түсінік беру.
Міндеттері: - шапшаң есептеу дағдыларын жетілдіру;
- оқушының ақыл - ойының математикалық стилін, интеллектуалдық және ерік пен сезімге қатысты сапаларын дамыту;
- меңгерген математикалық білімдерін өмірде қолдануға жан - жақты дайындауды жүзеге асыру.
Сабақ барысы
I. Кіріспе
1. Психологиялық дайындық. (бүгінгі күнге бір - біріңе жақсы тілектер айтыңдар)
2. Топқа бөлу Сандар арқылы
3. Үй жұмысын тексеру, талдау жасау.
II. Негізгі бөлім
1. Оқыту үрдісінің маңыздылығы: ауызша есептеу
245879, 5842003, 1458903, 1114568, 3650214 - сандарды оқу, разрядтарды атау.
2. Жаңа сабақ
№1 Салыстыр.
639 3 6396 3
6 213 2132
№2 Бөлінділердің мәнін түсіндіре отырып, тап:
300, 410, 1244, 408
3. Топтық жұмыс.
1 - топ: №3 1, 2 (1211, 1494 )
2 - топ: №3 3, 4 (1131, 3129)
3 – топ: №4 1б (24281 см, 23152 дм)
4 - топ: №4 2б ( 201 867 м, 161 065 см)
Сергіту сәті
4. Жаңа білімді бекіту:
Топтық жұмыс. Талдау.
1 - топ: №5 1 (20*8=160 см, 160: 5 = 32 см с)
2 - топ: №5 2 (90: 30=3сағ, 25*3=75 дм)
3 – топ: №6 (4*5=20 км, 3*6=18 км, 20+18=38 км)
4 - топ: №7 ( 12*3=26(м), 26: 2=13 (к))
Ментальды карта құру
№8 бойынша
Үйге тапсырма: 121 бет № 9, 11
Бағалау
Рефлексия
Толымсыз бөлінгіштерді біртіндеп бөл
Жазбаша қосу және азайту
Арифметикалық амалдар
Өрнектер құрастыр
Бастауыш сынып оқушыларының жазбаша көбейту және бөлу дағдыларын қалыптастыру
Жай бөлшектерде қолданылатын арифметикалық амалдардың алгоритімі
Бастауыш сынып оқушыларына арифметикалық амалдарды жазбаша орындау тәсілдерін үйрету
3-сыныпта көбейту мен бөлуді игерту әдістемесі
Қазіргі бастауыш сыныптарда математиканы оқытудың теориялық негіздері
Бастауышта арифметикалық амалдарды үйрету әдістемесі
Қаржы-несие мекемелері рыноктық экономиканың негізгі элементі ретінде
Ақшаның мәнi мен пайда болу тарихы
Экономикадағы дағдарыстық жағдайдағы мемлекеттік бюджеттің ерекшеліктері
Ақшаның қызметтерi және олардың қазiргi жағдайдағы дамуы
Мемлекеттің пайда болуы туралы
Қазақстан тарихы пәнінің дамуындағы кемшіліктер
Көркем шығарманы детальдап талдауда модульдік оқыту технологиясын пайдалану
Жоғары оқу орындарының экология бөлім студенттеріне қазақ тiлiн дамыта оқытудың әдiстемесі
Дыбыс үндестігі арқылы орыс бөлімі студенттерін қазақша сөйлеуге үйрету әдістемесі
ҚАЗАҚСТАН БІРІНШІ ДҮНИЕЖҮЗШК СОҒЫС ЖЫЛДАРЫНДА