Мәтіннен сан есімдерді байланысқан сөзімен бірге теріп жаз
Тақырыбы: Сан есім
Сабақтың мақсаты: сан есім жайында түсініктерін пысықтау, сан есімнің сұрақтарымен таныстыру, сан есім туралы алған білімдерін саралап, жинақтау, одан әрі тереңдету; оқушылардың сөз байлығын арттыру, сауатты жазу дағдыларын жетілдіру сөйлеу дағдыларын дамыту; адамгершілік, экологиялық тәрбиелеріне баулу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс - тәсілдері: сұрақ - жауап, көрнекілік.
Сабақтың көрнекіліктері: мазмұнды суреттер
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі:.
Адамның күлкісі – әлемдегі ең ғажайып құбылыстардың бірі. Адам күлкінің көмегімен таныса да, қоштаса да алады. Жымиыс біздің сезіміміздің сарасының ашылуына жол ашады. Күлкі арқылы көңіл күйлеріңді білдіріліп көріңдер. Бір - біріңе жымиыңдар, күлкілеріңді сыйлаңдар, қуаныш сыйлау. Ендеше сабағымызды бастайық.
ІІ Үй тапсырмасын тексеру:
56 – жаттығу Марқакөл қорығы тақырыбына әңгімелерін оқыту.
ІІІ Мақсат қою кезеңі:
Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.
ІҮ Жан - жақты білімдерін тексеру
Сан есім дегеніміз не? Мысал келтір.
Сергіту сәті: электронды көзге арналған сергіту сәті.
Ү Жаңа материалмен жұмыс:
а) оқулықпен жұмыс 57 - жаттығу. Мәтінді түсініп оқы.
Сан есімі бар сөйлемдерді көшіріп жаз.
Сан есімдерге сұрақ қойып, астын сыз.
Бұлар қандай сан есімдер?
Есептік пе, әлде реттік пе?
58 - жаттығу Анаграмманы шеш. Сан есімдерді тап. Бұлар қандай сан есімдер?
Қос сөзін қандай сан есіммен алмастырып айтуға болады?
59 - жаттығу сандарды сөзге айналдырып, сөйлемдерді көшіріп жаз.
61 - жаттығу. Мәтінді түсініп оқы. Мәтіннен сан есімдерді байланысқан сөзімен бірге теріп жаз.
ҮІІ Қорытындылау Балалар, бүгін біз не үйрендік?
ҮІІІ Үйге тапсырма: 60 – жаттығу. Ребусты шеш. Қандай мақал шығады. Мақалды жаз. Сызықшаның қойылу себебін түсіндір.
ІХ Оқушыларды бағалау
Бағалау смайликтерін тарату
Зат есімнің жекеше және көпше өзгеруі
Бастауыш сыныптарда қазақ тілінің морфологиялық жүйесін оқыту арқылы оқушылардың сауаттылығын арттыру
Мемлекеттік тілді деңгейлік оқыту технологиясы
Қазақ тілінің ерекшелігі
Бастауыш сыныпта зат есімді оқыту
Блум таксономиясы бойынша оқу мақсаттарының негізгі категориялары
Қазақ елінің тарихы
Сан есімнің мәні
Қазақ тілінен ұйымдастырылатын оқу жұмыстары. Оның түрлері
Деңгейлік саралап оқыту
Жазаның жүйелерінің және түрлерінің жалпы сипаттамасы
СӘБИТҰЛЫ АСАНҚАЙҒЫ
ТОҚТЫБАЙҰЛЫ САҢЫРЫҚ
Валюта нарығындағы валюталық реттеудің нысаны мен әдістері
Ахмет Байтұрсынұлының өз қолымен жазған еңбектер
Философия және саясаттану факультетінің 2006 жылы 19 желтоқсандағы Ғылыми кеңесінің мәжілісінің № 3 хаттамасынан
Жұмыспен қамтылған халық санын жай арифметикалық орташа шама әдісімен талдау
Ги де Мопассан Жалғыздық
Алгоритмнің жазылу түрлері мен құрылымдық негіздері
Асан Қайғының қаласы