Оқушыларды бірлікке, ешкімді ренжітпеуге тәрбиелеу
Өзін – өзі тану сабағының жоспары.
Мектеп: Евгенов негізгі мектебі
Мұғалім: Таржикова Самал Дуйсенбаевна
Тақырып: Тіл табыса білейік
Құндылық: Қиянат жасамау
Қасиеттер: Әрқашан көмектесу, бірлік, ешкімді ренжітпеу.
Мақсаты: Оқушылардың өзара түсіністік туралы білімдерін тереңдету арқылы қиянат жасамау құндылықтарын қалыптастыру.
Міндеттері:
• Оқушыларға бірлік туралы түсінік беру.
• Оқушылардың айналасындағыларға түсіністікпен қарап, олардың әрқашан көмектесу, ешкімді ренжітпеу сезімдерін дамытуға ықпал ету.
• Оқушыларды бірлікке, ешкімді ренжітпеуге тәрбиелеу. Ресурстар:
құралдар, мәліметтер.
Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі.
Тыныштық сәті Орманға саяхат
2. Үй тапсырмасын тексеру. Сабақ барысын талдау.
Дәйексөз
Түсінесе білу - жақсы қасиет
Халық даналығы
Әңгімелеу. Мұғалімнің сыйы.
Әр адам көзін ашып дүниеге келгенде мейірімді, жүрегі жылы жанды көреді. Ол - Ана. Қанаттыға қақтырмай, тұмсықтыға шоқтырмай бауырына басып, біз үшін жанұшыра шырылдайтын да – Ана. Ана – бұл жел жағымызға пана, біріміз үшін дара, дана тұлға. Ана дегенде сөзге келмейтін тіл, лүпіл қақпайтын жүрек, мөлтілдемейтін жанар жоқ. Балаға анадан артық, анадан қымбат жан жоқ. Әрбір ана отының өшпеуін, бақытының көшпеуін, шаңырағының құламауын, сәбиінің жыламауын, сұм соғыстың болмауын, қызыл гүлдің солмауын тілейді.
Шығармашылық жұмыс, топпен жұмыс.
Тіл жайлы мақал – мәтелдер айту жарысы.
Топпен ән айту.
Дос болайық бәріміз
Сөзі жазған: Х. Талғаров
Әнін жазған: И. Нүсіпбаев
Үй тапсырмасы
Соңғы тыныштық сәті.
Оқушылар көздерін жұмып бүгінгі өткен сабақты естеріңе түсіріңдер.
Психикалық дамуы тежелген төменгі сынып оқушыларының оқу үрдісін ұйымдастыру
Бастауыш сынып оқушыларына өзін-өзі тану пәнін ұйымдастыру
Балалар ойынының түрлері.Шығармашылық және ережелі ойындар.Сюжеттік рөлдік ойындар
Балабақшада сюжеттік-рөлдік ойындарды қолданудың тиімділігі
Патриоттық және интернационалдық тәрбие ұғымдарының мәні
БАСҚАРУ СОЦИОЛОГИЯСЫ
Оқу процесінің мəні жəне дидактика жөнінде
Мектеп оқушыларының патриоттық тәрбие берудегі халықтық тәрбиенің ролі
Ислам дәстүрлері арқылы жеткіншектерді адамгершілікке тәрбиелеу үрдісі
Жасөспірімдердің психологиялық ерекшеліктері
Ауыл мектебі оқушыларын рухани-адамгершілікке тәрбиелеудің педагогикалық шарттарының орындалуы
Кәсіби бағдар берудегі оқушылардың тұлғалық ерекшеліктерін психологиялық зерттеу
Математикадан сыныптан тыс жұмысындағы оқушылардың шығармашылық қызметін дамыту
Физика сабағында оқушыларды қарқындата оқыту
Оқушыларды тәрбиелеудегі отбасы мен мектеп тәрбиесі
Оқыту және тәрбиелеу тілі
ОҚУШЫЛАРДЫҢ ЭКОНОМИКАЛЫҚ БІЛІМ ДЕҢГЕЙІ
Оқушылардың білім деңгейін көтеру
Квадрат теңсіздіктерді шешуде оқушылардың математикалық сауаттылығын арттыру жолдары
Отбасының басты қызметі баланы тәрбиелеу