Топтастыру арқылы мәтінді бекіту
Пәні: Әліппе
Сабақтың тақырыбы: Ө дыбысы мен әрпі
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік: Оқушыларға ө дыбысы мен әрпін таныту, ол арқылы берілген сөз, сөйлемдерді оқуға, жазуға үйрету, оқу дағдысын арттыру, талдау жасай білуге қалыптастыру
2. Дамытушылық: тілін дамыту, ой - өрісін кеңейту,, оқуға төселдіру
3. Тәрбиелік: ұқыптылыққа, тазалыққа тәрбиелеу
Сабақтың түрі: ойын сабақ
Сабақтың типі: жаңа білімді игерту
Сабақтың әдісі: түсіндіру, көрнекілік әдісі, сұрақ - жауап, ой толғау
Сабақтың көрнекілігі: электронды оқулық, суреттер
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
1. Оқушылардың оқу құралын түгендеу
2. Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Бір, екі, үш,
Сынып іші тып - тыныш
Жалқаулықты бастаймыз
Сабақты біз бастаймыз.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.
1 Жоғалған әріпті тап ойыны
Мұ□, тұ□, қобы□, та□ы, қымы□, қо□ы, жа□.
- Өткен сабақта қандай дыбыспен таныстық?
З - қандай дыбыс? З дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі?
Мысалдар келтір ( сөздің басында, ортасында, соңында)
2 Мәтінді тізбектей оқыту Мұз айдыны
3. Топтастыру арқылы мәтінді бекіту.
Сөз ойла, тез ойла ойынын ойнату.
ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру
Кім тапқыр? ойыны
Шөлде бар, суда жоқ
Көлде бар, нуда жоқ. Ө әрпі
- Ө - жіңішке дауысты дыбыс. Хормен дыбыстату.
Ө дыбысы бар сөз ойлату. Ө дыбысы сөздің қай жерде келетініне назар аударту.
а у о ы ұ е і ә и ө
О - жуан, Ө - жіңішке дауыстылар
ІҮ. Оқулықпен жұмыс.
Өрмекші сөзіне дыбыстық талдау жасату
1. Бағандағы сөздерді оқыту, мағынасын суреттер арқылы түсіндіру
2. Мәтінмен жұмыс Өркеш (электронды оқулық)
Мәтінді тізбектей оқыту.
Ойын: Жоғалған буындар
Сергіту сәті: Көңілді күн
Ойын: Адасқан сандар
Шығармашылық жұмыстар.
Ү. Дәптермен жұмыс
Ө дыбысының әріп таңбасын (бас және кіші әріптерін) жазғызу, сөздер жазғызу
ҮІ. Сабақты бекіту
- Бүгін қандай дыбыспен таныстық?
Ө дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі?
VII. Үйге тапсырма: Өркеш мәтінін оқып, мазмұндау.
VIII. Оқушыларды мадақтау
Оқыту әдістерінің көптүрлілігі, оларды топтастыру
Оқыту әдістерін, құралдарын бастауыш білім беруде пайдалану
Қағанаттар атауы техникасымен топқа бөлу
Әдебиет сабағының түрлері, оны оқытуда қолданылатын әдіс- тәсілдер жүйесі
Педагогикалық практикадан есеп
Дербес компьютер және оның бағдарламалары
Қазақ тілі пәнін оқыту әдістемесі
Macromedia Authorware программасын қолданып, Macromedia Authorware программасының мүмкіндіктеріне эолектронды оқулық жасау
Әдебиет сабағында көрнекіліктерді қолдануың тиімді жолдары
Қазақ тілі сабақтарында сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолдану
Объектіден ақпараттың техникалық арналар арқылы сыртқа кетуі және оған қарсы іс-шаралар
Дыбыс үндестігі арқылы орыс бөлімі студенттерін қазақша сөйлеуге үйрету әдістемесі
Республикасының Кедендік шекарасы арқылы өткізу туралы негізгі ережелері
БЕЙІНДІК МЕКТЕПТЕ МУЗЫКА ПӘНІН ҚАЗАҚ ҰЛТТЫҚ АСПАПТАР АРҚЫЛЫ ҮЙРЕТУ
ҚҰЖАТТАРДЫ ТОПТАСТЫРУ
Некенің сот арқылы сотсыз бұзылуы туралы
Қан арқылы аурдың жұғуы
Бейнелеу өнері арқылы жастардың патриоттық сезімдерін қалыптастыру
Оқу процесінде гипермәтіндік электрондық оқулықтарды енгізу
Некенің сот арқылы сотсыз бұзылуы