Мұғаліммен оқушы арасындағы байланысты нығайту
Сабақтың мақсаты:
а) Оқушыларға ұстаз — екінші ана екендігін түсіндіру. Мерекелерімен құттықтау.
ә) Танымдық қабілетін арттыру. Мұғаліммен оқушы арасындағы байланысты нығайту.
б) Айналасына білім, тәрбие ұрығын шашып, адамгершілік нұрын төгетін ұлы тұлға ұстазға құрмет көрсету, лебіз білдіру, адамгершілік қасиеттерге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Әдеби - музыкалық бағдарлама.
Әдіс - тәсілі: Өлеңдер оқу, ән шырқау.
Көрнекілігі: Ұстаздар туралы жазылған нақыл сөздер, өлеңдер, гүл шоғырлары,
шарлар.
Сабақ барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. ҚР мемлекеттік Әнұраны.
Мұғалімнің сөзі:
Ұстаз! Осы бір сөздің өзінде қаншама мән - мағына, қасиетті ұғым жатыр. Ұстаз алдынан өтпейтін ешкім жоқ. Жақсы мұғалім — мектептің жүрегі - деген Ы. Алтынсарин атамыз. Жүрексіз өмір болмаса, мұғалімсіз білімнің, тәрбиенің іске аспайтыны белгілі. Небір данышпан адамдар, қарапайым еңбеккерлер, тіпті
арман қуған жеткіншектер де бәрі бір адамға қарыздар. Ол - ұстаз! Ұстазсыз өмірдің нақты тұтқасын ұстау мүмкін емес. Адамды тәрбиелеп, оны азамат етудің өзі бір үлкен күш, сондықтанда ұстаздың еңбегі -- ұлы еңбек. Сонымен Ұстаз -- ұлы тұлға ! атты тәрбие сағатымызды ашық деп кезекті оқушыларға беремін.
Мұғалім деген - ерекше тұлға дара шың,
Ұмытылмастай өмірде мәңгі қалатын.
Мұғалім деген – аяулы адам асыл жан,
Шәкірт көңіліне күй болып жайнап жанатын.
Хормен барлығы:
Құрметіне ұстаздың тік тұрайық.
Алаңдап басқаға біз бас бұрмайық.
Аяулы ұстаздардың бұл мерекесін
Барлығымыз қуанып қарсы алайық!
Мұғалім: Ендеше ұстаз сөзінің формуласы қандай? (сол сәтте бес оқушы шығып ұстаз сөзінің формуласын көрсетіп айтады)
Ұ – ұлағатты
С – салмақты
Т – тапқыр
А – ардақты
З – замандастай зиялы
Ән: Ұстазым (хор)
Мұғалім: Келесі кезекті ұстаз ұлылығы жайлы айтылған ұлағатты сөздерге береміз.
Арайлым
Ұстаздық — ұлы құрмет, себебі ұрпақтарды ұстаз тәрбиелейді. Болашақтың басшысын да, данасын да, ғалымын да, еңбекқор егіншісін де ұстаз өсіреді.
Айым
Мұғалім — оқушы үшін ең жоғарғы адамгершіліктің үлгісі. Сондықтан да, ол оқушы жүрегінде ұмытылмас із қалдырады.
Жансая
Мұғалім — өзінің білімділігімен, жүріс - тұрысымен, жайдары мінезімен, тіпті сырт - пішіні, киген киімімен оқушысына жақсы әсер етеді.
МАТЕМАТИКА ПӘНІНЕН 9-10 СЫНЫП ОҚУШЫЛАРЫНЫҢ ФУНКЦИОНАЛДЫҚ САУАТТЫЛЫҒЫН АРТТЫРУ ЖОЛДАРЫ
Оқушыларының мектепке бейімделуі
Бастауыш сынып оқушыларының тұлғалық қасиеттері
Суреттерде балалардың балабақшадағы достары
Білім берудегі тәрбиенің мазмұны
Қазақстан Республикасы Білім Беру Ұйымдарындағы Психологиялық Қызмет Ережесі
ЖОО СТУДЕНТТЕРІН ҚАШЫҚТЫҚТАН ОҚЫТУ БАРЫСЫНДА ПЕДАГОГИКАЛЫҚ - ПСИХОЛОГИЯЛЫҚ СҮЙЕМЕЛДЕУДІҢ НЕГІЗІ
Денсаулық сақтау педагогикасы және оны жүзеге асыру технологиялары
Мониторингтік зерттеу әдісі жайлы
Отбасы тәрбиесі және қиын баланы отбасында қайта тәрбиелеуді ұйымдастыру
Адамдар арасындағы қарым-қатынас және іс-әрекет психологиясы
Агробизнес және агроөнеркәсіп интеграциясының арасындағы байланыс
Жастар арасындағы жұмыссыздықтың алдын алу шаралары.
Ауыл мектебі оқушыларын рухани-адамгершілікке тәрбиелеудің педагогикалық шарттарының орындалуы
Адамдар арасындағы қарым-қатынастар
Кәсіби бағдар берудегі оқушылардың тұлғалық ерекшеліктерін психологиялық зерттеу
Математикадан сыныптан тыс жұмысындағы оқушылардың шығармашылық қызметін дамыту
Ақыл-ойының дамуы артта қалған 2-3 сынып оқушыларының уақыт және кеңістік жөніндегі түсініктерді қолдануы
ОҚУШЫҒА ПСИХОЛОГИЯЛЫҚ - ПЕДАГОГИКАЛЫҚ МІНЕЗДЕМЕ
Физика сабағында оқушыларды қарқындата оқыту