Өтілген сабақтарды оқушы санасына бекітіп, оқушылардың білімдерін тексеру
Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды көбейту.
Сабақтың мақсаты:
Білімдік: Тақырыпты игеру барысында алған білімдерін тереңдету, бір жүйеге келтіру, негізгі ұғымдарын бекіту. Өтілген сабақтарды оқушы санасына бекітіп, оқушылардың білімдерін тексеру.
Дамытушылық: Іскерліктерін, өз бетімен еңбектену сезімдерін, жеке оқушылардың білім дағдыларын, логикалық қабілетін дамыту.
Тәрбиелік: Дәлдікке, ұқыптылыққа, тазалыққа, шыдамдылыққа, табиғатты сүюге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Саяхат ойыны.
Сыныбы: 6 - сынып.
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер: Карточкалар, дидактикалық материалдар, таблица, плакаттар, суреттер.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
1) сәлемдесу,
2) сабаққа дайындығын тексеру,
3) саяхат барысында түсініктеме беру.
ІІ. Оқушылардың білімін тексеру:
1. Тест алу - ұлттық ойын арқылы - асық ойнау өз ауылының сай жағасында
Тест
Рационал сандарды көбейту.
1. Амалды орында: - 5*0, 3
А)- 1, 5
Б)- 0, 15
В) 15
2. Көбейтуді орында: - 6*0, 8
А) 4, 8
Б)- 0, 48
В)- 4, 8
3. Есепте: - 14*(- 2)+12
А) 40
Б)- 40
В)- 22
4. Теңдеуді шеш: - 4*х = 12
А)- 3
Б)- 15
В) 3
5. Өрнектің мәнін тап: а*в+1
А) 1
Б) 2, 6
В) 0
6. Есепте: - 5, 5*0 -(- 2, 6)
А) 2, 5
Б) 2, 6
В) 26
7. Өрнекті ықшамда: 3*(- 0, 5)*х
А)- 1, 5х
Б) 3х
В) 1, 5х
Балалар бүгін біз біздің ауылдың күзгі табиғатын көһруге математика сабағында саяхатқа шықтық деп есептейік. Ең бірінші біздің көретініміз Мұқырға кіргенде ол не? Көпір сай жағасы. Ал енді осы сай жағасында отырып дем алайық, асық ойнайық. Кім тест сұрағына дұрыс жауап берсе сол бір асық алады.
3. Келесі біздің көретініміз Көктас бұл жерде футбол ойнайық.
1.№250 1),
2. №252
3. Салыстыр:
1) 0*- 3, 5;
2)- 15*- 7;
3) 4, 8*- 19;
4) 9, 7*0
4. Есеп шығару:
Жалғыз ағашқа келдік, ол өте көңілсіз, жалғызсырап тұр. Оның көңілін көтерейік, мына есепті шығарып. Есепті жақсы шығарса ол сыйлық береді.
5.- Сергіту жаттығуы.
- 2 - сол көл,
0 - оң көл,
- а - отыру - қарама - қарсы сан,
9+(9)- тұру, - с+с - отыру партаға,
6. Осыдан кейін үңгірге келдік, оның ішінде сандық бар алтын есептермен толтырылғын. Оларды біз шығарып мақтау алайық.
- 8, 7+5, 4 - ж, - 9+9, 3 - а, 0, 7+(- 1) - р, 1, 7 -(- 3) - а, - 5, 5 - й, - 2, 37 - с, - 5, 01 - ы, - 2, 7*2 - ң, 1, 23*(- 1) -!
6. Ал енді есілге келіп, балық аулап, тамақ істеп, шаршағанымызды басайық
1.№279
3), 2.№276, 3.- 15, 6 - 9, 1, 4. х+(- 5)= 25, 5. - 55, 7+32, 7
8. Осымен біздің саяхатымыз аяқталды. Енді үйге жетуді ойлайық.
Ал енді кім көп сыйлық алды сол машинаны жүргізіп барады, қалғаны оның долаушылары болады.
ІҮ. Үйге тапсырма: п. 10, №264
Ү. Қорытынды жасау, бағалау.
Дәстүрлі емес сабақтар
Сабақ оқытудың негізгі формалары
Сабақтан тыс уақытта кіші мектеп оқушыларының математикалық сауаттылығын жетілдіру жолдары
Бастауыш сыныпта қазақ тілі сабағын оқытуда көрнекі құралдарды пайдалану арқылы оқушылардың қызығушылық қабілеттерін дамытудың жолдары
Балаларды сөйлеуге үйрету
Химия сабағындағы өздік жұмыстар
Бастауыш сыныпта бекіту сабақтарын өткізудің теориялық негіздері
Бастауыш мектеп математикасын оқытуда көрнекілік принципін жүзеге асыру ерекшеліктерін зерттеу
Сабақтың түрлері және ұйымдастыру жолдары
Математиканы оқыту методикасы
Қазақстан Республикасының заңдарын сақтауын тексерулерді ұйымдастыру мен жүргiзу ережесi
Ауыл мектебі оқушыларын рухани-адамгершілікке тәрбиелеудің педагогикалық шарттарының орындалуы
Кәсіби бағдар берудегі оқушылардың тұлғалық ерекшеліктерін психологиялық зерттеу
Математикадан сыныптан тыс жұмысындағы оқушылардың шығармашылық қызметін дамыту
Ақыл-ойының дамуы артта қалған 2-3 сынып оқушыларының уақыт және кеңістік жөніндегі түсініктерді қолдануы
ОҚУШЫҒА ПСИХОЛОГИЯЛЫҚ - ПЕДАГОГИКАЛЫҚ МІНЕЗДЕМЕ
Физика сабағында оқушыларды қарқындата оқыту
ӨЛШЕУ ҚҰРАЛДАРЫНЫҢ ТЕКСЕРУ СХЕМАЛАРЫ
Оқушыларды тәрбиелеудегі отбасы мен мектеп тәрбиесі
Педагогика тарихында оқушыларға эстетикалық тәрбие беру жайлы ой-пікірлер