Гиннес кітабына кірген қазақ кім

Скачать

Қостанай облысы, Әулиекөл ауданы,
№2 Аманқарағай орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі: Туребекова Л. М.

Әдебиеттік оқу 2 сынып
Сабақтың тақырыбы: Қ. Рысбекұлы. Бекзат.
Сабақтың мақсаты
Оқушыларға олимпиада чемпионы – Бекзат Саттарханов жайында мәлімет беру, мәтіндегі негізгі идеяны ұғындыру;

Сабақтың міндеттері: Алған мәліметтерді интерпретациялау арқылы ойлау қабілеттерін жетілдіру.
Шығармашылық тапсырмалар орындай отыра Т ж е Д балалармен жұмыс ұйымдастыру.
Әр түрлі ой дамыту стратегиялары арқылы ойларын жүйелі жеткізе білуге дағдыландыру.
Сабақтың нәтижесі
Мәтіннің негізгі идеяны түсініп, Бекзаттың Сидней олимпиадасындағы жеңісі жайлы жеткізе алады.
Негізгі идеялар: Оқушыны өз бетімен ізденуге бағыттау. Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін арттыру.

Модульдердің кіріктірулігі Сыни тұрғысынан ойлауды үйрету.
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
Таланты ж е дарынды балалармен жұмыс.
АКТ; Оқытуды басқару ж е көшбасшылық.
Көрнекіліктер Суреттер, Бейне жазба, бор, қалпақтар, оқулық, дәптер
Тапсырмалар 1. Ыстық орындық
2. Суретпен жұмыс.
3. Оқулықпен жұмыс Стоп - кадр
4. Сергіту сәті: бейне жазба Бекзат Саттарханов
5. 5 - жолды өлең.
6. Эссе
7. Топтық жұмыс, жеке жұмыс
8. Автордың орындығы
9. Ақылдың - 6 қалпағы

Ұйымдастыру кезеңі:
Ынтымақтастық атмосферасы.
Бүгінгі күн шуақты болсын!- деп айтамын оқушылар әр түрлі тілектермен жалғастырады.

Топқа бөлу.
Оқушыларға спорт ойындарының заттарының суреттері арқылы топқа бөлдім.

Үй тапсырмасы.. Гиннес кітабына кірген қазақ
Ыстық орындық әдісі арқылы сұраққа - жауап беріп талдау.
1. Рекорд , Гиннес кітабы деген ұғымдарды қалай түсінесің?
2. Гиннес кітабына кірген қазақ кім?
3. Ең алғаш ғарышқа кім ұшты?
4. Ғарышкерлер мерекесі қай күн?
5. Т. Әубәкіровтің ерліктері сенде қандай көңіл - күй туғызды?
6. Тағы қандай қазақ ғарышкерді білесіңдер?
7. Ғарыш алаңы қайда орналасқан?
8. Ғарышқа неге ұшады?
9. Өзің болашақта қандай маман болуды армандайсың?

Жаңа сабақ:
Қызығушылығын ояту: топтық сурет бойынша сабақтың тақырыбын ашу.
1. Бұл заттар не үшін қажет?
2. Кімдерге қажет?

Оқулықпен жұмыс
Стоп - кадр әдісін қолданып мазмұнын ұғыну(1 - ші абзацты өзім оқып, әрі қарай оқушылар оқиды
Оқулықпен жұмыс
Стоп - кадр әдісін қолданып мазмұнын ұғыну(1 - ші өзім оқып, әрі қарай оқушыларға оқытып, талдаймыз.
Мәтінде кездескен түсініксіз сөздермен сөздік жұмыс жүргізу: баһадүр – батыр

Сергіту: (Бейнекөрініс арқылы)

Дәптермен жұмыс
Сәуірдің 27 - сі.
Шығармашылық жұмыс
Дарынды балалармен жұмыс

Автордың орындығы
1 - топ: футболисттер
2 - топ: боксерлер
3 - топ: гимнастшылары
4 - топ: жүзгіштер
Рефлексия: Ақылдың - 6 қалпағы
Ақ - мәтін бойынша ақпарат береді
Қызыл - позитивті ішкі сезімдерін білдіреді
Қара – негативті ойлау
Жасыл - жаңа идеялар
Көк қалпақ – қортынды.

Толық нұсқасын жүктеу


Скачать


zharar.kz