6 сынып
Теңсіздіктер әлемі сайыс сабағы (презентациясымен)
Сабақтың мақсаты:
білімділік: Оқушылардың алған білімдерін жүйелеу, қаншалықты меңгергенін тексеру.
дамытушылық: ауызша сұраққа жауап бере отырып, сөйлеу мәдениетін дамыту және есеп шығара отырып жылдам ойлау қабілетін арттыру.
тәрбиелік: уақытты үнемдей білуге, тәртіптілікке, ұстамдылыққа үйрету, өз білім деңгейін көрсете білуге үйрету.
Сабақтың типі: қайталау.
түрі: сынақ сабағы.
әдісі: ауызша жауап алу, тест, деңгейлік тапсырмалар.
Сабақтың көрнекілігі: билеттер, интерактивті тақтада тапсырмалар, тест есептері, олардың жауаптары, оқушыларды бағалау кестесі.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру.
Психологиялық дайындық
ІІ. Үй жұмысын тексеру.
Өзіңді әділ бағала
ІІІ. Негізгі бөлім:
1 - бөлім. Кім жылдам? .
2 - бөлім. Өмір теңсіздіктерінің құпиясы
3 - бөлім. Сергіту сәті
4 - бөлім. Кім көп біледі?
5 - бөлім. Логикалық есеп.
ІҮ. Үй тапсырмасы беру.
Ү Қорытындылау.
ҮІ. Бағалау
І. Ұйымдастыру.
1) Слайд.
МЕН - ақылдымын
- тәртіптімін
- ұқыптымын
- жауаптымын
- әдемімін
- шыдамдымын
- қайырымдымын
Бір сөзбен ЖАҚСЫ АДАММЫН
2) Ал енді бүгінгі сабағымызды бағалап отыратын сынаушымызбен таныстырып өтейін Теміртасова Камила
ІІ. Үй жұмысын тексеру.
Өзіңді әділ бағала
№1013Жауаптары:
1)(-∞; 4)
2)(3;+∞)
3) [2;+∞)
4) (5;+∞)
5)(- 1;+∞)
6)( -∞; 2)
ІІІ. Негізгі бөлім:
1 - бөлім. Кім жылдам? .
1. а және b санын салыстырғанда а – b айырмасы оң сан болса, онда а саны b санынан...... болады.
А) кіші
Б) үлкен
С) тең
2. Егер теңсіздік белгілерімен жазылса қалай аталады?
А) қатаң
Б) қатаң емес
С) бірдей теңсіздік белгілері
3. 15 9 теңсіздігінің екі жақ бөлігіне де 3 санын көбейтсек теңсіздік.......
А) 5 3
Б) 45 27
C) 18 12
4. Егер 8 х 12 болса, 2х – ті бағала
А) 4 6
Б) 10