Сабақтың тақырыбы: Электролиттік диссоциация теория тұрғысынан электролиттің қасиеттері
9 сынып
Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны:
Сабаққа негізделген оқу мақсаты: Химиялық формула, теңдеу құру, есеп шығару біліктіліктерін дамыту, өздігінен жұмыс істеуге, өз білімін бағалап тексеруге баулу.
Сабақтың мақсаттары: Барлық оқушылар
Оқушылар: Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
Кейбір оқушылар
Оқушылардың электролиттік диссоциация тұрғысынан қышқылдардың, негіздердің, тұздардың қасиеттері жөнінде білімдерін жүйелейді, тереңдетеді
Тілдік мақсат: Оқушылардың электролиттік диссоциация тұрғысынан қышқылдардың, негіздердің, тұздардың қасиеттері жөнінде білімдерін жүйелеп, тереңдету, қорытындылау
Негізгі сөздер мен тіркестер: Электролиттік диссоциация
Сыныптағы диалог жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Электролиттік диссоциация
Талқылауға арналған тармақтар: Оқушылардың электролиттік диссоциация тұрғысынан қышқылдардың, негіздердің, тұздардың қасиеттері
Жазылым бойынша ұсыныстар: Оқушылардың электролиттік диссоциация тұрғысынан қышқылдардың, негіздердің, тұздардың қасиеттерін жазу
Басталуы: 10 минут
Бағалау парақшасымен таныстыру
Топтарға бөлу.
Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет алуларын сұраймын. Конфеттің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп отырады.
1 - топ Сары кәмпиттер
2 - топ Көк кәмпиттер
3 - топ Қызыл кәмпиттер
Психологиялық ахуал қалыптастыру:
Қызыл гүлім - ай би
Сұрақтары бар қорапша әдісі. Электролиттік диссоциациялану процесі дегеніміз не?
Электролиттік диссоциация негізінқалағанкім? ЭДТ тұрғысынаннегіздердіңанықтамасынайтыңыз.
ЭДТ тұрғысынанқышқылдардыңанықтамасынайтыңыз.
Қайуақытта ион алмасуреакциясысоңынадейінжүреді?
ЭДТ тұрғысынантұздардыңанықтамасынайтыңыз.
№ 83 А. Байтұрсынов атындағы жалпы орта мектебі
Мұғалім: Қуандықова А.
Электролиттік диссоциация теория тұрғысынан электролиттің қасиеттері. жүктеу