Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы,
Опорный орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі
Зульфия Жумабаева Алматовна[b][ b]
[b]Тақырыбы: Сөз және оның құрылымы
Мақсаты мен міндеттері: 2 - ші сыныпта өткенді қайталау, жүйелеу;
1. Білімділік: сауатты жазу дағдыларын қалыптастыру; сөз және оның мағынасы туралы түсініктерін пысықтау;
2. Дамытушылық: сөзді талдау қабілеттерін дамыту; сөз мағынасын ұғыну қабілеттерін дамыту, белсенділіктерін дамыту;
3. Тәрбиелік: ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Сабақ түрі: қайталау сабағы
Көрнекіліктер: кесте;, суреттер, қималы карточкалар.
Әдіс - тәсілдер: жұптық, топтық, өзіндік
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру бөлімі:
Оқушыларды түгелдеу. Назарларын сабаққа аудару. Сынып тазалығы мен тыныштығын қадағалау.
ІІ. Өткенді пысықтау:
1. Оқыту үрдісінің маңыздылығы:
дауысты
↓
жуан жіңішке
дауыссыз
↓
қатаң ұяң үнді
Мысал келтіріп оны сөзге дыбыстық талдау жаса ( ауызш).
2. Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
Оқулық бойынша жұмыс 10 - 11 бет
22 - жаттығу Жатқа жазу Еңбек етсең еріңбей,
Тояды қарның тіленбей. (Абай)
Мағынасын ұғыну, өзара тексеру (жұптық жұмыс)
24 - жаттығу ауызша орындалады.
3. Дәптермен жұмыс
Каллиографиялық минут
Тттт ттт Пппп ппп Рррр ррр
Ааа Оооо Ууу
Сыйлады тыйым сыйлық
25 - жаттығу Көп нүктенің орнына әріп қою арқылы бірнеше сөз жаса.
1 нұсқа т.... р қ... с ----------------- 2 нұсқа б... л ж... л
т.... р қ... с ------------------------------ б... л ж... л
т.... р қ... с ------------------------------- б.. л ж... л
Осы сөздермен 3 - 4 сөйлем құр.
Ойын Тиісті әріпті қой : үк..., жү..., рі, б... рғы, д... птер,... рік, си... р, ағ... ш, б... ркіт.
(І, Ы, Ү, Ұ, А, Е, Ә, Ө)
32 - жаттығу Көн нүктенің орнына тиісті жалғауларды қойып жаз.
Б.. ыл бидай бітік шықты. Біз ш... е теруге бардық. Мұрат досына кітап сы... лады. Қорғауға алынған аң - құстарды аулауға ты... ым салынған.
17 - жаттығу Сөздердің түбірін бөліп алып, оларға басқа қосымша қосу арқылы жаңа сөз жаса.
елім оқуы кітапты
дәріні көлде жұмыспен
Жаңа білімді бекіту: Кестені дұрыс толтыр
Толық нұсқасын жүктеу