Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тақырыбы: Азот қышқылы, нитраттар.
Мақсаты: Оқушылар тақырып мазмұнын өмірмен байланыстыра отырып түсінуге мүмкіндік беру тақырып идеясындағы мәселелерді жан – жақты іздестіру арқылы баланың шындыққа көзқарасын айқындауға жағдай туғызу.
Жалпы мақсат: Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру
Күтілетін нәтиже: Оқушылар өз пікірін, ойын ашық айта алады. Тақырыптың мазмұны азот қышқылының металдармен әрекеттесуін және нитраттардың айырылу реакция теңдеуін жазуды меңгеріп, негізгі идеясын түсінеді. Топпен бірігіп, жұмыс орындайды.
7 модульдің қолданылуы: АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
Қолданылатын әдіс - тәсілдер: Кім жылдам, Кім алғыр
Қолданылатын ресурстар: Флипчарт, маркерлер, тақта, стикерлер,
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг
Шаттық шеңберін жасай отырып, оқушыларды санау арқылы топқа бөлу.
Білу
Қызығушылықтарын ояту (2минут)
Үш тілділік иә, жоқ , да, нет , yes, now арқылы үй тапсырмасын қайталауға сыныптқа сұрақтар беру
1. Азот периодтық жүйеде V топта, ІІ топта орналасқан (иә)
2. Азоттың салыстырмалы атомдық массасы Ar(N)=15 (жоқ)
2. Азот молекуласында үш байланыс бар (иә)
3. Азот тек қана +5 тотығу дәрежесін көрсетеді (жоқ)
4. Азот ауаның құрамында 78% (иә)
5. Азот табиғатта бос күйінде кездеседі (жоқ)
6. Азот металмен әрекеттесіп аммиак түзеді (жоқ)
7. Азоттың бірнеше оксидтері бар N2O
NO, N2O3, NO2, N2O5 (иә)
Мұнайлы ауданы
№5 орта мектептің химия пәні мұғалімі
Сауытбаева Сулушаш Калдыбаевна
Азот қышқылы, нитраттар. жүктеу