Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшекті координаталық сәуледе кескіндеу. Ондық бөлшектерді салыстыру.
Сабақтың мақсаты:
А) білімділік: Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеу және ондық бөлшектерді салыстыра білу.
Ә) дамытушылық: Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе кескіндеп, салыстыра білуге дағдыларын қалыптастыру.
Б) тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, өзіндік дүниетанымын қалыптастыруға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгерту.
Сабақтың әдісі: ұжымдық, жеке жұмыс.
Көрнекіліктер: кеспелер, слайд, сәйкестендіру кестесі , БҮҮ.
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі: - оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру;
- зейінін сабаққа аудару.
ІІ Жалпы білім тексеру
Сәйкестендір
ІІІ Жаңа тақырыпты меңгерту.
І слайд
1 - мыс: 3, 2 санын координаталық сәуледе кескіндеу
2 - мыс: 0, 56 санын координаталық сәуледе кескіндеу.
ІІ слайд. Ондық бөлшектерді салыстыру.
Координаталық сәуледе салыстыру.
Мыс: 2, 4 пен 3, 1
Координаталық сәуледе оң жақтағы сан сол жақтағы саннан үлкен болады. Тең ондық бөлшектерге координаталық сәуледе бір ғана нүкте сәйкес келеді.
ІІІ слайд. 2) Ондық жүйеде жазылғандықтан, ондық бөлшектер разрядтары бойынша да салыстырылады.
Мыс: 6, 56 4, 89 себебі: 6 4
6, 425 8, 648
3. Ондық бөлшекті натурал санға түрлендіріп салыстыру.
Мыс: 3, 456 және 3, 46
3, 456 және 3, 460
3, 456 3460
Бекіту
ІҮ. Оқулықпен жұмыс: 962, 963, 964
Ү. Жекеше жұмыс. Сабақтың бұл кезеңінде әр қатар әр түрлі жұмыс атқарады:
1 - қатар: Тарихи мәліметтер
2 - қатар: кеспелер бойынша жұмыс жасайды:
1) жұлдызша орнына тиісті теңсіздік белгісін қойыңдар:
а) 27 * 3, 6 б) 8, 30 * 7, 94
ә) 0, 4 * 0, 39 0, 47 * 0, 5
2) Оң жақтарына нөлдерді тіркеп, ондық таңбаның санын теңестіріп, үтірді алып тастап салыстыр.
1) 0, 83 пен 0, 8
2) 0, 4 пен 0, 45
3) 2, 835 пен 2, 84
4) 11, 346 мен 11, 35
ҮІ. Сабаққа қорытынды жасау.
Оқушылар жұмысын бағалау. Тапсырма жауаптары слайд арқылы көрініп тұрады.
ҮІІ. Үйге тапсырма: §31. № 969, 970
Ондық бөлшекті координаталық сәуледе кескіндеу. Ондық бөлшектерді салыстыру. жүктеу