Сабақтың жүргізілуі

Скачать

Сабақтың тақырыбы: §22. Энергия.
§23. Энергияның сақталу және бір түрден екінші түрге айналу заңы.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: энергияның түрленуі кезіндегі формулаларды оқып, үйрену.
Дамытушылық: 7, 8 - ші сыныптарда алған энергия туралы білімдерін тереңдету.
Тәрбиелік: оқушыларды ұйымшылдыққа, достыққа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: компютер, суреттер, электрондық кітапша, үлестірме қағаздар.
Сабақтың өткізілу әдісі: топтық жұмыс.
Сабақтың барысы.
1. Ұйымдастыру.
2. Үй тапсырмасын сұрау.
3. Жаңа сабақ түсіндіру.
4. Бекіту.
5. Бағалау.
6. Үйге тапсырма беру.
Сабақтың жүргізілуі.
1. Оқушыларды түгендеу, сынып бөлмесінің тазалығына назар аудару.
2. Үй тапсырмасын сұрау:
Сыныпты топқа бөлу.
Ол үшін оқушыларға 4 түрлі суреттері бар карточкалар таратылады.
1. Ұшақтардың суреттері
2. Зымырандардың суреттері
3. Өлшем бірліктер
4. Физикалық шамалар
Әр топтың басшысы сайланып оған бағалау парағы беріледі. Топтың жауабын өзі бағалап, өзі баға қояды.
Әр топқа Блов ағашы деген сурет таратылады. Сабақ аяғында жиналып алынады. Ол сурет арқылы оқушылар сабақ басындағы және соңындағы білімдерін фламастермен бояп көрсетеді.
Әр топ өздерінің ережелерін айтады. Мысалы: ұйымшыл болу, уақыт үнемдеу, әділ бағалау т. б.
Үйге берілген тапсырма: Реактивті қозғалысты еске түсіру үшін сөздер, фламастер, плакат таратылады.
ПОСТЕР ҚҰРУ
1. Циолеовский.
2. Байқоңыр
3. Ракетаның қозғалыс принципі
4.Көп сатылы зымыран
Дайын болғандар 3 рет шапалақтайды.
Оқушылар осылар туралы білетіндерін түрлі түсті қағаздарға жазып плакатқа жабыстырып түсіндіреді.
ЖАҢА САБАҚ.
Дене күйі деген ұғыммен танысайық. Бұл сөз күнделікті тұрмыста тұрмыста жиі
2. Потен. энер. неге байланысты.
3. Формулада неге минус таңбасы қойылды.
4. Кинет. энер. неге тәуелді.
Блов ағаштарын жинап алу. Әр топ өздерінің неге ол суретті бояғанын түсіндіреді.
Топ басшылары бағалау парағындағы оқушыларға қандай баға қойғанын айтады.
Үйге тапсырма беру.: §22, 23. 19 - жат.(5) 77 - 82 бет


Скачать


zharar.kz