Бөлінгіштің жоғарғы разряд бірліктері бөлінгіштен кем емес жағдайда бір таңбалы санға бөлу

Скачать

Сабақ: математика
Тақырыбы: Бөлінгіштің жоғарғы разряд бірліктері бөлінгіштен кем емес жағдайда бір таңбалы санға бөлу.
Қолданылған модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету. Оқыту мен оқуда ақпараттық – коммуникациялық технологияларды қолдану. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. Білім берудегі басқару және көшбасшылық. Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту және оқу.
Стратегиялар: Диалог Түрткі болу . Ментальды карта . Сергіту сәті Әнге билету .
Жұптық жұмыс , Топтық жұмыс , Өзін - өзі бағалау . Рефлексия 1сурет, 5 сөз .
Мақсаты: көп таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілдері туралы түсінік беру.
Міндеттері: - шапшаң есептеу дағдыларын жетілдіру;
- оқушының ақыл - ойының математикалық стилін, интеллектуалдық және ерік пен сезімге қатысты сапаларын дамыту;
- меңгерген математикалық білімдерін өмірде қолдануға жан - жақты дайындауды жүзеге асыру.

Сабақ барысы
I. Кіріспе
1. Психологиялық дайындық. (бүгінгі күнге бір - біріңе жақсы тілектер айтыңдар)
2. Топқа бөлу Сандар арқылы
3. Үй жұмысын тексеру, талдау жасау.
II. Негізгі бөлім
1. Оқыту үрдісінің маңыздылығы: ауызша есептеу
245879, 5842003, 1458903, 1114568, 3650214 - сандарды оқу, разрядтарды атау.
2. Жаңа сабақ
№1 Салыстыр.

639 3 6396 3
6 213 2132

№2 Бөлінділердің мәнін түсіндіре отырып, тап:
300, 410, 1244, 408
3. Топтық жұмыс.
1 - топ: №3 1, 2 (1211, 1494 )
2 - топ: №3 3, 4 (1131, 3129)
3 – топ: №4 1б (24281 см, 23152 дм)
4 - топ: №4 2б ( 201 867 м, 161 065 см)

Сергіту сәті
4. Жаңа білімді бекіту:
Топтық жұмыс. Талдау.
1 - топ: №5 1 (20*8=160 см, 160: 5 = 32 см с)
2 - топ: №5 2 (90: 30=3сағ, 25*3=75 дм)
3 – топ: №6 (4*5=20 км, 3*6=18 км, 20+18=38 км)
4 - топ: №7 ( 12*3=26(м), 26: 2=13 (к))
Ментальды карта құру
№8 бойынша
Үйге тапсырма: 121 бет № 9, 11
Бағалау
Рефлексия


Скачать


zharar.kz