Сабақтың көрнекілігі Қысқаша көбейту формулалары. Плакат, таратпа, тест
Сабақтың түрі Қайталау есептері
Сабақтың әдіс - тәсілдері Есептер шығару сұрақ - жауап
Сабақтың тақырыбы: Көпмүше әлеміне саяхат
Сабақтың мақсаты: Қазақстан Республикасының Президенті Н. Ә. Назарбаевтың қоршаған ортаны көгалдандыру Жасыл ел бағдарламасын іске асыруды негізге ала отырып, көпмүше әлеміне саяхат жасаймыз. Көпмүшеліктің ережелерін есеп шығару, амалдар қолдануды білу. Отан сүйгіштікке елжандылыққа патриотизмге туған жерді сүюге тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі Қысқаша көбейту формулалары. Плакат, таратпа, тест
Сабақтың түрі: Қайталау есептері
Сабақтың әдіс - тәсілдері: Есептер шығару сұрақ - жауап
Сабақтың барысы Үй тапсырмасын тексеру, сынып жұмысы, таратпамен жұмыс, тест жұмысы, математикалық ойын, кім тапқыр, үйге тапсырма
Жасұлан: 1. Он Ата
Қазақ халқында жеті атасын білмеген жетесіз деген сөз бар. Егер сендер менің шартымды орындасаңдар жеті ата емес он атаны айтып берейін.
- 2х (х²- х+3)+х (2х²+х - 5) мұн х=3
5а (а - 4в)- 4в(в - 5а) мұн а=4 в=3
Димаш 2. Үш мақсат Көпмүшені стандарт түрде келтіріңіздер
4р²- 8р²+3р²+12р - 8р
17а - 6а²+а³+3а²- 12а
Ерсұлтан 3. Үш арсыз Стандарт түрдегі көпмүшеге түрлендіріңдер
(а²- 2а)+(1+3а)
(5у - 2у²)+(у²)
Өрнекті ықшамдаңыздар
8х²+(4, 5 - х²)- (5, 4х²)=
18х²-(10х - 5+18х²)=
Алтынай 5. Жеті байлық
Қысқаша көбейту формулаларын жақсы білсек онда тест жұмысын жүргіземіз
6. Теңізге саяхатқа шығамыз
Жасыл ел болу үшін ең негізгі су қажет. Денсаулыққа өте пайдалы ұл балдар балық ауласын, қыздарымыз қуырып беруге отын жинаңдар бұл тапсырмаларының дәптерге орындаңдар.
4 2 4
4Х - 6Х+7Х - 8Х+6Х=
2 3 2 2 3
14ав - в - 6ав+4а в+3в=
7. Үйімізге қонақ келді
Салтанат Алма ағашынан алма тереміз
Көбейтуді орындаңдар
(- 5а³- а²+а)•(- 3a²)=
+3х²•(5х²- 3х - 2)=
Жақшаларды ашыңдар
- 4m²(- 4m²+6m - 7)=
(4a²+12в)•(- 5в³)=
Көбейтуді орындаңдар
(а+в)•(с+а)
(р+g)•(p+d)
(a - в)•(c - d)
(х+2)•(х+3)
Көбейтуді орындаңдар
(а+в)•(а+2)
(х+3)•(у - 1)
(6а - 15)•(2а+1)
(х+6)•(х+5)
Қорытынды
Оқушылардың есеп шығару жолдарын дұрыс пайдаланғандығын қадағалап оларды бағалау барысында кубизм сұрақтарын қойып олардың бағаларын толықтырамын.
Жіберілген қателерді оқушылардың өздеріне тексертемін